pultuszczak

Facebook


Spadek pewny

2015-06-16 7:47:29

Stało się to, na co zanosiło się od wielu tygodni. Nadnarwianka nie ma już żadnych szans na utrzymanie w czwartej lidze

Pułtuszczanie wiosną zdobyli cztery punkty, czyli pięć razy mniej niż jesienią. Z takim bilansem, nie ma co liczyć na pozostanie na czwartoligowym froncie. Przed ubiegłotygodniowymi spotkaniami z Błękitnymi Gąbin i Wkrą Żuromin, nadzieje na utrzymanie jeszcze były. Niestety, obydwa mecze zakończyły się porażkami. Co prawda, pierwsze pół godziny meczu u siebie przeciwko drużynie z Gąbina, było bardzo dobrze w wykonaniu Nadnarwianki, to jednak żadna z kilku stuprocentowych okazji, nie dała nam prowadzenia. Będący w środku tabeli goście, zdobyli później trzy gole (w 37, 42 i 79 minucie)  i pewnie wygrali w Pułtusku 3:0. Nie pomógł powrót do składu po kontuzjach, Mateusza Krawczyka, Arkadiusza Miłoszewskiego i Mateusza Gołębiowskiego.

Przed niedzielnym, wyjazdowym meczem z Wkrą Żuromin, Nadnarwianka miała już czysto teoretyczne szanse na utrzymanie, a przedłużyć je mogło tylko zwycięstwo. Jak się później okazało, i tak nic by ono nie dało, ponieważ swój mecz wygrał rywal w walce o pozostanie w lidze, MKS Ciechanów. Drużyna Wkry jesienią była outsiderem, jednak na wiosnę zaczęła punktować, co uczyniła także przeciwko Nadnarwiance, wygrywając 2:1. A pamiętamy, że jesienią pułtuszczanie pokonali gości z Żuromina 5:2. W niedzielę, Wkra prowadzenie objęła w 13 minucie. W 71 minucie zawodnik gospodarzy dostał czerwoną kartkę, a pięć minut później, Bartek Salamon wyrównał stan meczu. Niestety, po raz kolejny, w niewytłumaczalny sposób przegraliśmy spotkanie grając w przewadze. W 85 minucie gospodarze wykorzystali rzut karny, a zdobyte trzy punkty, pozwoliły im rzutem na taśmę wyprzedzić Skrę Drobin i opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

W kolejnym numerze zaprezentujemy podsumowanie sezonu, czyli jednym słowem – poszukamy przyczyn fatalnej w wykonaniu Nadnarwianki rundy wiosennej. Na pożegnanie z czwartą ligą, pułtuszczanie zagrają u siebie w sobotę z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Ze względu na uchwałę MZPN w związku z meczem eliminacji EURO 2016 Polska-Gruzja, wszystkie spotkania ostatniej kolejki zostaną rozegrane o godzinie 12:00.

 Nadnarwianka – Błękitni Gąbin 0:3

Bramki: 37, 42 i 79 minuta dla gości

Skład: Dobrosielski – Wanielista, Jagielski II, Miłoszewski, Sokołowski – Zacharski (78 Czaplicki), J.Zalewski, Salamon (56 P.Zalewski), Gołębiowski, Bartczak (89 Cywiński), Krawczy (64 Jagielski I).

A. Dobrosielski, K. Wanielista, K. Jagielski II, A. Miłoszewski, G. Sokołowski, P. Zacharski (78` K. Czaplicki), J. Zalewski, B. Salamon (56` P. Zalewski), M. Gołębiowski, P. Bartczak (89` P. Cywiński), M. Krawczyk (64` K. Jagielski I)

 

Wkra Żuromin – Nadnarwianka 2:1

Bramki: 13, 85 minuta z karnego – 76 B.Salamon.

Skład: Turek – Bobowski, Jagielski II, Wanielista, Sokołowski, Salamon, Bartczak, Gołębiowski, Zacharski (55 Czaplicki), Krawczyk (60 Jagielski I)

R. Turek, G. Sokołowski, K. Jagielski II, P. Bobowski, K. Wanielista, P. Bartczak, J. Zalewski, B. Salamon, M. Gołębiowski, P. Zacharski (55` K. Czaplicki), M. Krawczyk (60` K. Jagielski I)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *