pultuszczak

Facebook
Sołtys to jest KTOŚ!

2023-03-14 1:07:58

W kilku ostatnich numerach Tygodnika pisaliśmy o niekonwencjonalnych działaniach młodego wójta z gminy Obryte Sebastiana Mroczkowskiego. Ten wójt jak widać lubi ludzi, spotkania z mieszkańcami, od tych najmłodszych po seniorów. Odwiedza ich w domach, obdarowuje upominkami, ale też zaprasza do urzędu, tak jak ostatnio sołtysów z terenu swojej gminy, z okazji ich święta

A sołtys to przecież jest KTOŚ. Wybierają go sami mieszkańcy, reprezentuje ich interesy, pośredniczy w załatwianiu ważnych dla sołectwa spraw i problemów. Uczestniczy w posiedzeniach Rady Gminy, więc ma informacje z pierwszej ręki na temat inwestycji, wydatków itp.

Rolę swoich sołtysów docenia wójt z Obrytego, dlatego 10 marca zaprosił ich do urzędu na spotkanie z okazji przypadającego dzień później Święta Sołtysa. Były rozmowy, podziękowania za ich bezinteresowną i pełną zaangażowania pracę dla swoich wsi oraz słodki poczęstunek – specjalnie przygotowany na tę okazję tort. Wójtowi towarzyszyli przewodniczący Rady Gminy Obryte Krzysztof Oleksa, Mirosław Barszcz – sekretarz gminy oraz kierownicy z urzędu.

A my przyłączamy się do życzeń dla wszystkich sołtysów!

ED, zdjęcia Gmina Obryte

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *