pultuszczak

Facebook

Śmieci coraz więcej

2022-02-03 10:26:21

Są jednak ludzie, którzy nie przechodzą obok tego obojętnie

Już wcześniej pisaliśmy o akcjach organizowanych w gminach Winnica, Pokrzywnica i Pułtusk, polegających na zbieraniu prze ochotników śmieci pozostawianych w lasach i nad rzeką przez bezmyślnych bałaganiarzy. Teraz taki dobry i krzepiący przykład ze Świercz.

Do wójta Adama Misiewicza napisała pani Marta Szczypiorska, z pytaniem,  czy byłaby szansa na podstawienie na 2-3 dni przez gminę kontenera na śmieci.

Sama zorganizuje grupę osób sprzątających las, ale potrzebuję miejsca odbioru odpadów. Czy byłaby taka możliwość? – napisała pani Marta,

Wójt Adam Misiewicz popiera tego typu akcje i dodaje, że gmina może zapewnić worki i rękawiczki, a po zakończonej akcji z wyznaczonego miejsca, wskazanego przez organizatora, odebrać zebrane odpady. Gdy śmieci zostaną zebrane na terenie Lasów Państwowych, wówczas ta jednostka je zabierze.

A my dodajemy: brawo pani Marto!
Zdjęcie: Wędkarz, pan Edward zbierał nadnarwiańskie śmieci w Gzowie, w gminie Pokrzywnica. Jak się okazuje, takich przykładów jest więcej i naprawdę warto o tych ludziach pisać!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…