pultuszczak

Facebook


SŁUŻBY INTERWENIUJĄ – SĄ KOLEJNE MANDATY

2020-04-07 11:27:13

W dalszym ciągu apelujemy o pozostanie w domach. Zachowajmy środki ostrożności i przestrzegajmy zasady bezpieczeństwa. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich

Pamiętajmy, że epidemiologiczne obostrzenia i zakazy zostały wprowadzone dla wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ostatni weekend i zachowanie lekceważących nowe przepisy, niestety nie rokuje dobrze. Tylko w ostatnich trzech dniach policjanci interweniowali 40 razy. Naruszeń ograniczenia swobodnego poruszania dopuszczali się głównie młodzi ludzie, a swoje wyjście usprawiedliwiali chęcią skorzystania z wiosennej pogody. Kilka przypadków to połów ryb i przebywanie na terenach zielonych, inne to spotkania ze znajomymi i spożywanie alkoholu w grupach młodzieży. Najbardziej rażącym przypadkiem okazał się nietrzeźwy mieszkaniec gm. Świercze, który poruszał się Nissanem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom, którzy go zatrzymali powiedział, że do opuszczenia domu zmusiła go sytuacja – podczas spotkania towarzyskiego skończył się alkohol. Jego podróż zakończyła się w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odpowie zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jak również za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się.
Przypominamy, że policjanci, przy wsparciu innych służb, zwiększyli nadzór nad stosowaniem się do obostrzeń, sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *