pultuszczak

Facebook


Słuchacze CSP wspólnie z policjantami

2015-12-04 4:27:29

4 grudnia, pułtuscy policjanci wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie patrolowali teren powiatu pułtuskiego. Młodzi funkcjonariusze odbywali praktyki, pod okiem doświadczonych kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku

Młodzi policjanci uczą się, jak w praktyce wygląda praca funkcjonariuszy policji. Aby mieszkańcom żyło się bezpieczniej, patrole są kierowane w szczególności w miejsca, które ich zdaniem są zagrożone.
4 grudnia działania policjantów były ukierunkowane na zapobieganie przestępczości i demoralizacji nieletnich.
W trakcie służby patrolowali rejony szkół oraz miejsca, gdzie może gromadzić się młodzież szkolna. Wylegitymowali 20 nieletnich. Dwóch z nich było na wagarach, trzech paliło papierosy. Młodzi policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, również poddawali kontroli pojazdy. Sprawdzali trzeźwość kierujących. Po raz kolejny pełnili służby przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie.
sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk
A Tygodnik potwierdza, gdyż w czasie naszych piątkowych wędrówek po Pułtusku rzeczywiście kilkakrotnie spotkaliśmy patrole legitymujące młodzież, między innymi w okolicach Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *