pultuszczak

Facebook


ŚLADEM GABARYTÓW

2020-10-28 3:35:49

Śladem śmieci wielkogabarytowych wybraliśmy się w czwartek, 15 października. Podchodziliśmy do altan śmieciowych na chybił trafił

Ich ilość przeszła nasze wyobrażenie. – Było ich jeszcze więcej, ale widzę, że niektóre już zostały rozebrane przez potrzebujących – powiedział nam mężczyzna wynoszący śmieci.

I rzeczywiście, było co wybrać. Pośród gruzu, niesprawnych lodówek, sedesów, starych wersalek i połamanych przedmiotów stały fotele i wyściełane krzesła, leżały dywany. Wszystko to, wystawione przez blokowiczów, czyni nieporządek przy osiedlowych śmietnikach. Jednak trudno się dziwić ludziom, którzy zmieniwszy umeblowanie, nie czekają na pozbycie się tzw. gabarytów w określonym przez PPUK terminie. – Gdzie to wszystko trzymać? I przez ile czasu – denerwował się nasz rozmówca. – Dlatego nie dziwię się, że ludzie się ich pozbywają według własnego widzimisię. Śmieci wielogabarytowe, w zależności od rejonów, powinny być zabierane 17 października i 7 listopada, a te stoją od dawna, a powinny być wystawiane nie wcześniej niż 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru.

To WIDZIMISIĘ, o którym mówił nam mieszkaniec bloku, wiele nerwów kosztuje spółdzielnię mieszkaniową, której pracownicy, nie czekając na PPUK, wywożą góry gabarytów na miejsce składowania odpadów w Płocochowie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *