pultuszczak

Facebook

Skutecznie walczą z pijanymi rowerzystami

2022-09-13 5:20:25

Jazda pod wpływem alkoholu, bez względu na to jakim pojazdem porusza się kierowca, stanowi ogromne niebezpieczeństwo nie tylko dla samych nieodpowiedzialnych użytkowników pojazdów, ale także dla innych niewinnych uczestników ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dni, policjanci pułtuskiej komendy zatrzymali aż pięciu tak nierozsądnych rowerzystów

Pomimo zaostrzeń od 2022 roku kar za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości, nadal nie brakuje osób, które decydują się na taki krok. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci na terenie powiatu pułtuskiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Najwięcej, bo 2 promile alkoholu w organizmie, miał 47-letni mieszkaniec Pułtuska.

Policja przypomina, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla pijanych rowerzystów.

Użytkownik jednośladu, będąc w stanie nietrzeźwości, stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie ,ale także dla innych. W chwili zdarzenia, jego manewr jest nieprzewidywalny, a reakcja opóźniona. Kierujący pojazdem, chcąc nie dopuścić do zderzenia się z użytkownikiem jednośladu, może gwałtownie skręcić, zjechać z drogi, uderzyć w drzewo bądź zmienić pas, doprowadzając do tragedii z kierującym nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku.

Rowerzysto – decydując się na użytkowanie jednośladu po wcześniejszym spożywaniu alkoholu, narażasz się na odpowiedzialność karną oraz konsekwencje finansowe, ale przede wszystkim narażasz siebie na oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. PIŁEŚ- nie jedź!

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…