pultuszczak

Facebook


SKS MARATON z gwiazdami

2016-07-06 11:21:10

Młodzi zawodnicy z SKS Maraton w Gzach trenowali z wielkimi gwiazdami sportu w Białymstoku

Ponad 100 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange, wśród nich reprezentanci klubu SKS Maraton, spotkało się wczoraj w Białymstoku by podczas sportowej zabawy powalczyć o miejsca na podium. W rozgrywkach mocno dopingowali ich znani, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski, którzy wspierają program. Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to kolejna, po Pucharze Orange, okazja dla młodych sportowców do poznania innych drużyn z okolicy. Ci, którzy na co dzień konkurują ze sobą w wirtualnej rywalizacji, mogli wspólnie cieszyć się ze sportowych osiągnięć i sukcesów.

Wśród zespołów objętych programem znajduje się klub z powiatu pułtuskiego – SKS Maraton z miejscowości Gzy, który powstał w styczniu 2015 roku. Jego członkami są uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gzach. Klub od początku istnienia odnosi wiele sukcesów sportowych. Na swoim koncie ma m. in. mistrzostwo powiatu w unihokeju chłopców oraz w piłce nożnej halowej dziewcząt, wicemistrzostwo powiatu w piłce ręcznej chłopców. Zawodnicy odnoszą również sukcesy lekkoatletyczne, m.in. I miejsce na mistrzostwach powiatu w rzucie oszczepem chłopców i II miejsce w pchnięciu kulą chłopców. Klub organizuje coroczną Gminną Ligę Futsalu oraz Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Białystok to już czwarte miasto na mapie Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, w którym z najmłodszymi miłośnikami sportu trenowali ich idole: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski. Gwiazdy sportu nie tylko udzielały porad i wskazówek dotyczących gry w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę, ale i przeprowadziły rozgrzewkę dla wszystkich uczestników zmagań. Dzieci i młodzież okazały się być godnym przeciwnikiem dla znanych sportowców. W meczu rozegranym na koniec spotkania, reprezentacja złożona z przedstawicieli wszystkich klubów zremisowała z gwiazdami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *