pultuszczak

Facebook


Skąd ten pośpiech?!

2015-10-20 1:25:03

Takie pytanie, w związku z budową pułtuskiego żłobka, zadał burmistrzowi Nuszkiewiczowi radny Sławomir Krysiak

Radnego zaniepokoił fakt, że od zamiaru budowy żłobka do zakończenia inwestycji minie zapewne niecały rok. Miał też zastrzeżenia do sposobu wykonania budynku, który jak stwierdził, do złudzenia przypomina istniejące na tej samej działce przedszkole, na które przez lata narzekano. Nowy obiekt też jest budowany na niskich fundamentach, z dużych styropianowych płyt.
Przypomnijmy, gmina Pułtusk otrzymała dofinansowanie dla inwestycji pn. „Budowa Żłobka Miejskiego wraz z zakupem wyposażenia przy ul. Rafał Krajewskiego 3 w Pułtusku” w wyniku pozytywnego rozpatrzenia wniosku złożonego w konkursie „Maluch- edycja 2015”. Łączna kwota na realizację tego projektu (budowy i utrzymania żłobka) wynosi 3 248 052,00 zł, w tym dotacja z MPiPS w wysokości 2 266 00,00 zł, co stanowi 69,76% wartości zadania.
Nowy, zgodnie z koncepcją trzyoddziałowy żłobek, będzie miał imponującą powierzchnię 651 m2. Będzie to miejsce przeznaczone dla 55 dzieci do lat 3.
W budynku żłobka przewiduje się trzy sale przeznaczone do dziennego pobytu – oddzielne dla dzieci w różnym wieku, a także trzy sypialnie oraz magazyn leżaków i materacy.
W ramach inwestycji będzie również wykonany placu zabaw, oświetlenie, chodniki i miejsca parkingowe.
Przetarg nieograniczony wygrała firma Smart BLOCKS z siedzibą w Warszawie, która zobowiązała się zrealizować inwestycję do końca października tego roku. Taki był plan, który jest jak dotąd pomyślnie realizowany. Burmistrz zapewnia, że budynek powstaje zgodnie z projektem, w nowoczesnej technologii, będzie wygodny, funkcjonalny i wyposażony „z najwyższej półki”. Firma wykona też zagospodarowanie terenu wokół, wyposaży sale, kuchnię, łazienki, więc trudno obliczyć cenę za metr kwadratowy samego budynku, o co też pytał radny Krysiak.
UWAGA!!!
Na budowie trwają prace wykończeniowe, już 23 października, od samego rana, wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić nowy żłobek przy ulicy Krajewskiego. Kierownik budowy zwraca się tylko z prośbą, by w miarę możliwości zorganizować sobie kaski ochronne.

Komentarze

1 komentarz

  1. kier odpowiedz

    WIDAĆ, ŻE PAN KRYSIAK NIE MA MAŁYCH DZIECI BO NIE ZADAŁBY TAKIEGO TYPU PYTANIA. BRAWO DLA BURMISTRZA ZA ZNALEZIENIE FUNDUSZY NA ROZWÓJ MIASTA. SAMA JESTEM MATKĄ 2 DZIECI I WIEM JAK BARDZO SĄ POTRZEBNE PAŃSTWOWE ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA W NASZYM MIEŚCIE.
    DZIĘKUJE W IMIENIU RODZICÓW I NIE SZUKAJMY PROBLEMÓW TAM GDZIE ICH NIE MA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *