pultuszczak

Facebook


Sezon motocyklowy rozpoczęty

2019-05-22 11:21:00

W sobotę Zespół do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku uczestniczyli w otwarciu sezonu motocyklowego grupy miłośników jednośladów z gminy Winnica. Apel o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku był głównym tematem prelekcji st. sierż. Magdaleny Dziczek i podkom. Wiesława Rupińskiego

W sobotnie popołudnie grupa motocyklistów z terenu gminy Winnica, zorganizowała otwarcie sezonu motocyklowego 2019. Miłośnicy jednośladów spotkanie rozpoczęli uroczystą Mszą Św. w Kościele parafialnym, po czym spotkanie przeniosło się na plac obok stacji benzynowej w Zbroszkach.   Naczelnik WRD KPP w Pułtusku kom. Wiesław Rupiński, rozmawiał o zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy jednośladem. Zaapelował, aby motocykliści korzystając z dróg publicznych, jeździli zgodnie z przepisami, aby dawali dobry przykład młodym kierowcom jednośladów. W trakcie prelekcji przypominano o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewrów wyprzedzania.

Zwrócono również uwagę co do hałasu jaki powodują motocykle podczas umyślnego wprowadzania silnik na wysokie obroty. Omówiono konsekwencje zasłaniania lub modyfikowania tablic rejestracyjnych. Policjanci zachęcali do używania elementów odblaskowych zwiększających widoczność motocyklisty wśród innych uczestników ruchu drogowego.

Życzymy właścicielom motocykli bezpiecznej jazdy!

sierż. Daniel Podlasin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *