pultuszczak

Facebook

Seria niebezpiecznych zdarzeń

2022-06-21 6:10:40

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo użytkowników dróg ma wpływ wiele czynników, które zależne są przede wszystkim od nas samych. Jedynym czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, to zmienność pogody. Jednak nie jest ona wytłumaczeniem dla braku koncentracji kierowców, przeceniania przez swoich umiejętności i możliwości prowadzonych pojazdów

W piątek, 17 czerwca, na terenie powiatu pułtuskiego doszło do dwóch wypadków. Pierwszy miał miejsce około godz. 12.30, w Pułtusku, na al. Tysiąclecia. 58-letni kierujący samochodem marki Mercedes Vito, nie zachowując należytej ostrożności na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 62-letnią mieszkankę Pułtuska. Kobieta z obrażeniami kręgosłupa została przewieziona do szpitala w Pułtusku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do drugiego zdarzenia doszło dwie godziny później, w Moszynie. Kierujący samochodem osobowym marki Ford Fokus, 60-letni mieszkaniec Mławy, jadąc z pasażerką (55-letnią mieszkanką Ciechanowa), na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi doprowadzając do czołowego zderzenia z Toyotą, którą kierowała 35-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego (jechała z pasażerką, 32-letnią mieszkanką pow. ciechanowskiego). Na skutek poniesionych obrażeń wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali.

Także poniedziałkowy poranek rozpoczął się dla pułtuskich policjantów pracą przy niebezpiecznym wypadku drogowym. Po godzinie 5, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów w Łubienicy. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący Fiatem Ducato 21-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, podczas manewru wyprzedzania Toyoty, kierowanego przez 42-latkę, nie zachował należytej ostrożności. Rozpoczął manewr i nie upewniając się wyjechał przed prawidłowo wyprzedzające go Audi. Kierujący Audi, 32-letni mieszkaniec Pułtuska, na skutek tej sytuacji wjechał na pole uprawne i dachował, natomiast kierująca Toyotą uderzyła w przydrożne drzewo. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Z obrażeniami ciała do szpitali zostali przewiezieni kierowcy Audi i Toyoty.

Policjanci proszą o rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Przypominamy jednocześnie o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego i wzmożoną ostrożność pieszych.
Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…