pultuszczak

Facebook


Seniorzy ze… ŻŁOBKA

2016-02-10 9:53:11

Członkowie Klubu Srebrnego Wieku (202 osoby), po przeprowadzce Zaułka na dobre zadomowili się w budynku Żłobka Miejskiego przy 13 PP. W ubiegły piątek, ale w gościnnym SOSW, świętowali V Pułtuską Galę Seniorów

Gala była okazją do zabawy tanecznej, którą rozpoczęto polonezem. Do tańca przygrywał pan Marek, ale najpierw szefowa KSW, Agata Kołakowska, uhonorowała państwa Rakockich.
– Kochana Kaziu i kochany Mironie, dziękuję wam za wzorową pracę w 2015 roku na rzecz Grupy Samopomocowej – Klubu Srebrnego Wieku – działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wyrażam uznanie za pełną poświęcenia pracę, godne reprezentowanie grupy, współpracę z instytucjami i organizacjami pozarządowymi oraz podejmowanie działań związanych z rozwojem środowiska senioralnego – takimi słowami zwróciła się do uhonorowanych dyrektor Kołakowska.
– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, nie spodziewaliśmy się ani kwiatków, ani tylu pochwał – dziękowała pani Kazimiera.
– Dziękuję za zaproszenie i zwrócę się do swoich sąsiadów – pana Mirona i pani Kazimiery. To liderzy, którzy inspirują do działania, ja o takich ludziach mówię GĘSIORY, po prostu GĘSIOREM jest ten, za którym idzie całe stado… – powiedział Tadeusz Nalewajk.
Wielu ciepłych słów, kwiatów i życzeń nie spodziewała się także dyrektor Kołakowska, zasłużona dla pułtuskiej polityki senioralnej. – My, jako miasto i MOPS, wyprzedzamy o 15 lat nasz rząd. KSW powstał właśnie 15 lat temu, a rząd dopiero w tym roku uchwalił ustawę o osobach starszych – podkreśliła Agata Kołakowska.
Zanim klubowicze ruszyli do tańca, wysłuchali śpiewanek w wykonaniu dzieci ze świetlicy środowiskowej. Chórek, pod kierunkiem Ewy Kowalskiej i Teresy Chojnackiej , zaśpiewał piosenki tematycznie związane z minionym Dniem Babci i Dziadka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *