pultuszczak

Facebook

Seniorzy z ikrą

2022-09-30 8:20:02

To była już kolejna moja wizyta w Dziennym Domu Senior +. Lubię uczestniczyć w tych spotkaniach, bo zawsze wychodzę stamtąd uśmiechnięta, w dobrym humorze. Jesień życia wielu z nas kojarzy się z samotnością, bezczynnością, cierpieniem z powodu różnego rodzaju dolegliwości. Seniorzy z Dziennego Domu codziennie jednak udowadniają, że wcale tak nie musi być!

Tym razem, kierownik Dziennego Domu „Senior+” w Pułtusku Beata Kowalska wraz z pracownikami zorganizowała swoim podopiecznym piknik będący jednocześnie podsumowaniem projektu, dzięki któremu wokół Domu jest pięknie, zielono i kwieciście. A zainicjowali go sami seniorzy – liderka – pani Wanda Sochacka oraz uczestnicy panie Krystyna Wenda, Irena Sidor i Halina Chmiel, panowie Jan Jaworski i Jan Szałecki. Przygotowując projekt „Utworzenie stref zieleni – ogrodu przy Dziennym Domu Senior+”, złożony do Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości, pozyskali 1950 zł z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ta skromna kwota, pomoc niezawodnego Tomasza Paradowskiego – prezesa lokalnej  firmy UNI-BUD, który nigdy nie odmawia wsparcia pułtuskim seniorom oraz zaangażowanie podopiecznych Domu, pozwoliły wyczarować piękny ogród. Seniorzy zakupili i posadzili rośliny, wiele godzin pracując, by otoczenie Domu było tak przyjemne da oka.
Wśród gości obecnych na podsumowaniu projektu byli zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Gemza. Ich obecność, życzliwość, słowa uznania dla seniorów i pracowników Domu, są, jak powiedziała kierownik Beata Kowalska, dodatkową motywacją do jeszcze większej aktywności i pracy z seniorami. I oby tak dalej!
Po oficjalnych podsumowaniach, przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy grillu.
EDKomentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…