pultuszczak

Facebook

Seniorzy padli ofiarami oszustów

2017-05-26 1:52:22

Policjanci z pułtuskiej komendy poszukują dwojga oszustów, którzy wprowadzając w błąd, okradli starszych mieszkańców gm. Pokrzywnica. Wmówili im, że są z Caritasu, a wyszli z ich oszczędnościami

Do zdarzenia doszło przedwczoraj w południe. Ofiarami oszustów padli 85 i 86 – latkowie. Sprawcy podali się za osoby z Caritasu a następnie skradli pieniądze. W rozmowie z pokrzywdzonymi policjanci ustalili, że przyjechali samochodem osobowym koloru czarnego. Kierował mężczyzna. Rozmową z mieszkańcami zajęła się kobieta. Poinformowała, że towarzyszy jej ksiądz a celem ich wizyty jest sprawdzenie czy Państwo dobrze oszczędzają. Dodała, że za dobre gospodarowanie pieniędzmi dostaną nagrodę. Mieszkańcy weszli z kobietą do domu i po jej namowie okazali oszczędności. Chcąc dokończyć formalności potrzebny był odcinek z renty i dowód osobisty. Oszustka wykorzystała moment, w którym seniorka wyszła do pokoju obok po dokument męża, zabrała ze stołu 4,5 tys. zł i wybiegła na podwórko. Wsiadła do samochodu i wraz z „rzekomym księdzem” opuściła posesję. Starsi ludzie nie potrafili określić marki ani numerów rejestracyjnych pojazdu. Zapamiętali, że kobieta, która wykorzystała ich naiwność miała ok. 50 lat, 155 cm wzrostu, była lekko otyła, włosy ciemne, do ramion.
Ponownie apelujemy, zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Prosimy o reagowanie w przypadku napotkania obcych osób znajdujących się w rejonie posesji, a w przypadku mieszkańców bloków o czujność wobec przebywających na klatkach schodowych!
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu danych personalnych oszustów proszone są o kontakt z policjantami pod numerami telefonów 23 692 72 00 lub numer alarmowy 997, 112.

st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…