pultuszczak

Facebook


Segregacja również na cmentarzach

2021-02-24 3:20:16

Zarządcy cmentarzy (I-ego i II-ego): Parafia pw. św. Mateusza w Pułtusku oraz Parafia pw. św. Stanisława Kostki, Urząd Miejski w Pułtusku i Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. informują, że od 1 marca 2021 r. wdrażają segregację odpadów na cmentarzach parafialnych.

Segregacja odpadów na cmentarzu polegać będzie na wyodrębnieniu odpadów:

BIODEGRADOWALNYCH (gałęzie, trawa, liście, kwiaty bez doniczek, naturalne wieńce) – pojemnik koloru brązowego,

PAPIERU (papier, karton, tektura) – pojemnik koloru niebieskiego.

TWORZYW SZTUCZNYCH oraz METALI (folie opakowaniowe, plastikowe oraz metalowe elementy zniczy, elementy wieńców z tworzyw sztucznych, plastikowe doniczki bez ziemi) – pojemnik koloru żółtego.

SZKŁA (znicze szklane bez parafiny oraz plastikowych elementów, słoiki, wazony szklane, butelki) – pojemnik koloru zielonego.

ZMIESZANYCH odpadów cmentarnych pozostałych po segregacji (piasek, ziemia, znicze i wkłady z parafiną, wieńce trwale złączone z tworzywami oraz metalem) – kontener koloru czarnego.

W celu ułatwienia prawidłowej segregacji, przy kontenerach na odpady zostaną umieszczone tablice informacyjne oraz w odpowiedni sposób oznaczone pojemniki. Prosimy o prawidłową segregację odpadów i wrzucanie ich do właściwych pojemników.

Posegregowane odpady stają się wartościowymi surowcami, a znaczną ich część można przetworzyć albo ponownie wykorzystać co wpływa na racjonalną gospodarkę odpadami. Dzięki temu wspólnie dbamy o środowisko i obniżamy koszty wywozu odpadów.
Zdjęcie: Takie widoki już dawno powinny odejść w przeszłość. Nauczmy się w końcu dbać o otoczenie miejsca spoczynku naszych bliskich tak, jakby było to nasze podwórko.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *