pultuszczak

Facebook


Są wstępne wyniki sekcji

2017-10-11 11:37:34

Dalszy ciąg sprawy zmarłej nastolatki z Nasielska

Przypomnijmy, 22 września, tuż po godzinie 16.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie zabudowań przy ul. 11 Listopada w Nasielsku zostały odnalezione zwłoki kobiety. Na miejsce natychmiast wysłano załogę funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli teren zdarzenia. W dalszym toku czynności policjanci dochodzeniowo – śledczych, wraz technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, wykonali wszelkie niezbędne czynności. Okazało się, że martwa dziewczyna to 18-letnia mieszkanka gm. Nasielsk, której zaginięcie zgłosiła rodzina dzień wcześniej.
Po zakończonych czynnościach, decyzją prokuratora, ciało zostało skierowane na sekcję zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej przy ulicy Oczki w Warszawie, która między innymi miała na celu wykazać przyczynę śmierci. Aktualnie, pod ścisłym nadzorem prokuratury w Pułtusku, prowadzone jest śledztwo w tej sprawie, które zostało wstępnie zakwalifikowane z artykułu 155 kodeksu karnego, który brzmi: Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Dziś już znane są wstępne wyniki sekcji zwłok dziewczyny. Jak informuje zastępca prokuratora Rejonowego w Pułtusku, Monika Kosińska – Kaim – nie znaleziono na ciele nastolatki zewnętrznych zmian urazowych. Stwierdzono natomiast cechy ostrej niewydolności krążeniowo – oddechowej. Pierwotnych przyczyn śmierci wskutek niewydolności krążeniowo – oddechowej może być wiele. Najczęstsze to: urazy, alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy, czy zatrucia lekami. Z ciała dziewczyny pobrane zostały próbki do dalszych badań.
Nikogo w tej sprawie jeszcze nie zatrzymano. Śledztwo trwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *