pultuszczak

Facebook


Rynek po szczególnym nadzorem

2016-06-24 1:10:16

W związku z napływającymi informacji od lokalnego społeczeństwa o zakłóceniach porządku publicznego oraz piciem alkoholu poza miejscami wyznaczonymi w rejonie Rynku w Pułtusku, Policja powzięła intensywne kroki prewencyjno- kontrolne

Funkcjonariusze patrolują ul. Rynek oraz przyległe, dbając o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców oraz turystów zwiedzających najdłuższy rynek w Europie. Zintensyfikowane działania przyniosły rezultaty w postaci wielu interwencji policji wobec najczęściej młodych osób, które w różny sposób nie stosowały się do obowiązującego prawa.
Tylko od początku czerwca pułtuscy policjanci w rejonie ul. Rynek ukarali 37 mandatami karnymi osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem, pouczyli 7 osób. Za zaśmiecanie miejsca publicznego funkcjonariusze wystawili 17 mandatów. Kontroli poddawani są również kierujący autami, poruszający się po Rynku. Sprawdzany jest głównie stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
Policja przypomina, że według przepisów prawa: Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów a także rzucanie miedzy innymi niedopałków papierosów, czy papierków na chodnik, trawnik jest wykroczeniem.

sierż szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

2 komentarze

  1. cwst odpowiedz

    Dziwne, że policja podejmuje takie działania dopiero po sygnałach od społeczeństwa, a wcześniej tego nie widzi.
    I policja, i straż miejska dziesiątki razy na dobę tędy się przemieszcza i bez informacji od społeczeństwa nic nie widzi?

  2. Piotrek odpowiedz

    W zeszłym roku włodarz miasta ogłosił przecież, że można spożywać alkohol „na fontannie”
    W tym artykule nie ma o tym ani słowa, więc moje pytanie brzmi czy Pan Nuszkiewicz już się z tego wycofał? Można pić piwo na fontannie czy nie można?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *