pultuszczak
Rozbój, groźby, kradzież auta i posiadanie narkotyków

2022-06-29 9:41:47

Zgromadzony materiał i wnikliwa praca policjantów Wydziału Kryminalnego przełożyły się na skierowanie wniosków do Prokuratury Rejonowej, aby ta wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania przeciwko dwóm mężczyznom. 39 i 40-letni mieszkańcy Pułtuska dopuścili się m.in. rozboju na 47-latku

Cała sytuacja rozegrała się na terenie gminy Winnica. W sobotę nad ranem, dwóch mężczyzn, wykorzystując sen 47-letniego mieszkańca Gołądkowa, weszli oknem do wnętrza jego domu, następnie jeden z napastników obezwładniając mężczyznę i spryskując gazem łzawiącym doprowadził go do stanu bezbronności, żądając przy tym wydania pieniędzy. W tym samym czasie drugi napastnik plądrował mieszkanie, przywłaszczając myjkę ciśnieniową, piłę tarczową, butlę gazową, kamery monitoringu, portfel z zawartością dokumentów, kartę bankomatową oraz cztery telefony komórkowe. Następnie sprawcy wyskoczyli przez okno i oddalili się w nieznanym kierunku. Pomimo stanu w jakim zostawili poszkodowanego, mężczyzna zdołał zapamiętać kolor i markę pojazdu. Wnikliwa praca i sprawne działania doprowadziły policjantów do podejrzewanych o rozbój. Jak się okazało pojazd, którego użyli celem przemieszczenia się do domu poszkodowanego był tej samej nocy skradziony z niestrzeżonego parkingu przy ul. Jana Pawła II w Pułtusku, a właścicielem auta była kobieta, której kilka tygodni wcześniej groził jeden ze sprawców.

Kolejnego dnia mężczyźni zostali zatrzymani.

Prowadzone przez kryminalnych czynności, w szczególności zabrany przez nich materiał dowodowy skutkowały postawieniem 40latkowi zarzutów dokonania rozboju, kradzieży pojazdu i kierowaniu gróźb karalnych wobec 31-letniej mieszkance Pułtuska (właścicielki kradzionego auta), którą jak ustalono napastnik nękał groźbami,m.in. polewając jej mieszkanie i odzież benzyną ekstrakcyjną.

Drugi z napastników, 39-letni pułtuszczanin, odpowie za rozbój i posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, która podczas doprowadzania mężczyzny została przy nim znaleziona.

Pracujący nad sprawą policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

sdr

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *