pultuszczak

Facebook


Rower rowerowi nierówny

2015-09-30 10:04:44

Piotr Lusa jeździ po Pułtusku okazałym rowerem. Niby nic odkrywczego, jednak jego niebieski jednoślad różni się od innych

– Jest zrobiony przeze mnie i ma szerokie koła. Ponadto ma wysoką kierownicę, żeby był wygodniejszy do jazdy. I głośną ręczną trąbkę. Pojazd wyróżnia się jeszcze dużym bagażnikiem.

Ile kosztował?

– Jego koszt to tak naprawdę związany jest z zakupem osprzętu i kół, a wynosi jakieś półtora tysiąca. Niestety, osprzęt i koła nie są ogólnie dostępne, w kraju znalazłem tylko dwa sklepy, w których te akcesoria sprzedają. Jednoślad jest wygodny i szybki. Niedawno jego właściciel pokonał nim 30 km. Bez trudu jeździ po bezdrożach, po piachu, nie zapada się.

– Tylko trzeba wrzucić najniższy bieg. Szybkość? Między 40 a 50 km na godzinę. Lekko chodzi, ale należy pilnować ciśnienia w oponach. A szerokie opony dają duży komfort jazdy na kostce brukowej, na wybojach. Jest stabilny i można nim spokojnie pokonać krawężnik. Nie, zająca jeszcze nie złapałem – śmieje się właściciel i konstruktor pojazdu. W Pułtusku podobnego roweru jeszcze nie ma. – Ale gdyby ktoś chciał taki mieć, to mu stworzę – mówi pan Piotr, z zamiłowania mechanik (tel. 517 596 470).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *