pultuszczak

Facebook


ROGAL W LELEWELU

2019-12-09 10:38:54

Marzena Rogalska – nazywająca siebie ROGAL-em, dziennikarka telewizyjnej DWÓJKI, jedna z gospodyń programu PYTANIE NA ŚNIADANIE, aktorka, doświadczona w dubbingu, utalentowana wokalnie, autorka trzech powieści powiązanych jedną bohaterką – gościła, 19 listopada, w PBP im. Joachima Lelewela

Przyjaciele i sympatycy BIBLIOTEKI Lelewela jeszcze mają w pamięci ciekawe spotkanie z Justyną Edmondson, pułtuszczanką, autorka „Błahego incydentu”, a tu już nowa porcja emocji. I to jakich!  Ich sprawczynią była sama Marzena Rogalska, ulubienica telewidzów, zjawiająca się w naszych domach codziennie z racji prowadzenia różnorodnych programów.

– Tuż przed osiemnastą do BIBLIOTEKI zmierzały tłumy pułtuszczan. Wszyscy na Rogalską. Dyrektor Bożena  Potyraj co rusz prosiła o dostawianie krzeseł. A widownia? Tę stanowiły głównie kobiety, ale i kilku mężczyzn się znalazło – powiedziała TYGODNIKOWI Agnieszka Komsta, której córka Marysia obdarowała dziennikarkę kubkiem z nadrukiem Pułtuska i ręcznikiem z wyhaftowanym napisem SUPER MARZENA. – A sama pani Marzena? Miła, sympatyczna, szanująca czyjeś zdanie, życiowa, chociaż pani z okienka.

Spotkanie z M. Rogalską – znakomicie  –  poprowadziła bibliotekarka Anna Mitkowska. „Pani Ania przeszła samą siebie, to świetna prowadząca tego rodzaju spotkania” usłyszeliśmy od jednej z pułtuszczanek.

A o czym mówiła bohaterka wieczoru? O swojej pracy i o życiu, o gotowaniu, o podróżach, sympatii do Kurpiowszczyzny, o przyjaźni. Także o swojej najnowszej książce „Druga miłość” (debiut pisarski w 2016 roku – „Wyprzedaż snów”, potem „Gra w kolory”).

Dziennikarka opuściła mury BIBLIOTEKI o godzinie 21, tak długo trwały rozmowy z uczestnikami spotkania i składanie autografów przez gościa.

Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *