pultuszczak

Facebook


ROBERT GAJDA PRELEGENTEM NA WARSZAWSKIEJ DEBACIE BIEGOWEJ

2017-12-11 11:44:53

5 grudnia odbyła się I Warszawska Debata Biegowa. Jest to w założeniu organizatorów inicjatywa mająca podjąć dyskusję na temat podniesienia bezpieczeństwa imprez masowych

Zaproszonych zostało wielu znakomitych gości, z Niemiec i z Polski. Partnerów reprezentował Christoph Kopp, były dyrektor Maratonu Berlińskiego, Jo Schindler dyrektor Frankfurt Marathon, Carsten Krebs dyrektor Hanover Marathon.
Obecni byli przedstawiciele polskiego sportu: Irena Szewińska, Wanda Panfil, Bogusław Mamiński, Jacek Wszoła, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Piotr Długosielski, Prezes PZLA: Henryk Olszewski.
Pojawiły się też osoby reprezentujące strefę samorządową: Renata Kaznowska – z-ca Prezydent Warszawy.
Świat medyczny reprezentował dr n.med. Robert Gajda z Centrum Kardiologii Sportowej przy CM Gajda-Med w Pułtusku i dr Jacek Szyzdek z Fundacji Prometeusz.
Cała debata podzielona była na tematyczne bloki.
Dr n.med. Robert Gajda wygłosił krótką prelekcję na temat tego, w jaki sposób można spróbować ograniczać ryzyko zdrowotne związane z udziałem amatorów w masowych biegach długodystansowych. Podstawowe wnioski, jakie nasuwają się po prelekcji, to wprowadzenie okresowych badań lekarskich ważnych przez 1 rok, a także obowiązkowej certyfikacji impres sportowych.
Pierwsza część debaty dostępna jest do obejrzenia pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=zZiVf2sQPrU (wystąpienie dr Roberta Gajdy od 1,38 h do 1,55 h).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *