pultuszczak

Facebook


Robert Gajda odpowiada radnym PiS

2016-04-15 12:01:20

Odpowiedź Roberta Gajdy do Stanowiska Klubu Radnych Powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmiany umowy konsolidacji podmiotów leczniczych: Spółki Szpital Powiatowy w Pułtusku Sp. z o.o. i Spółki Szpital Powiatowy Gajda Med. Sp. z o.o.

Szanowni Państwo, Radni Powiatowi Klubu PiS,

Umowa konsolidacyjna zawarta w dniu 16 marca 2015 roku nie była zawarta ,,na niby i na chwile” tylko do 31 grudnia 2040 r.( głosowaliście wtedy ,,za”). Jej rozwiązanie jest obwarowane szczegółowo tej umowie i w żaden sposób nie zostało złagodzone przez obecnie podjęte uchwały a wręcz przeciwnie. Dziwi wiec fakt, że 16 marca głosowaliście za, a dziś głosowaliście przeciw . Umowa jest tak skonstruowana, że ze swej strony ręczę za powodzenie funkcjonowania szpitala całym swoim majątkiem i trudno się z niej ,,wyplątać” jeśli nie doszło do upadłości spółki – która może nastąpić po upadku całej Grupy Gajda-Med de facto.

Nie sposób nie przypomnieć , ze wpłaciłem kwotę 3 milionów zł na konto spłaty należności starej spółki a w dniu w którym ją przejmowałem przynosiła straty na poziomie 400 tys./miesiąc. Przypomnę, że w tym czasie oddział ginekologiczny był do zamknięcia i pracował na jednym lekarzu od roku a kadra interny na skraju wyczerpania szukała zatrudnienia w innych szpitalach. Pracownicy otrzymywali pensje z 3 miesięcznym opóźnieniem po 50% należnych wynagrodzeń (szczególnie kontraktowi).Z tego powodu odchodzili a szpital szedł w upadłość. Kontrakt w AOS , ginekologii, pediatrii i chirurgii był nie wyrobiony w 30 % Dziś kontralty wyrabiane są w 120% , kontrakt na 2016 jest większy o ponad milion złoty niż na 2015 , funkcjonuje dodatkowy oddział geriatryczny a pracownicy ,,regulują zegarki” wg pensji, które wpływają bez dnia opóźnienia. Ale Państwo już tego nie pamiętacie…..Jeśli oczekujecie , że dziś lub jutro pracownicy Szpitala będą spłacali zadłużenie starej spółki i utrzymywali powiat to Bogu dzięki, że tym powiatem nie zarządzacie i chroń nas przed takim zarzadzaniem.Osobiście nie wierze w Wasze życzenia i myślę sobie wprost przeciwnie, że jest Wam przykro, że to dobrze idzie i że to nie jest Wasza zasługa. Pozostaje mieć nadzieje, że nie będziecie tego chcieli zniszczyć. A chcieliście..- już w sierpniu nie poparliście obniżenia czynszu, który nigdy nie powinien zostać wyszacowany na poziomie ponad 50 tys. zł/miesiąc. Przypomnę , że 16 marca 2015 r jeden z radnych PIS na radzie powiedział, że jestem chyba nie do końca normalny jeśli chce podpisać taką umowę konsolidacyjną.. Podpisałem ja tylko dlatego, że wierzyłem w dobre zmiany, które zmienią tą umowę w przyszłości. Te dobre zmiany to dwa głosowania radnych innych niż radni PIS-u zmieniających zasady funkcjonowania nowego szpitala przed 1 sierpnia 2015 roku i w dniu 29 marca 2016 roku. Mogliście w tych dobrych zmianach uczestniczyć ale głosowaliście przeciwko.Wiecie z resztą,że z powodu niższego czynszu mam obowiązek zainwestować kwotę ponad 10 mln złotych w w inwestycjach pod rygorem rozwiązania umowy ( niepotrzebnie się wszyscy przyzwyczajamy do sfomułowania ,,niższy czynsz” – tak jak nie powinno się używać sformułowania ,,Państwo Islamskie”- czynsz pierwotnie powinien zostać ustalony na obecnym poziomie – bylibyśmy rok do przodu..).

Gdyby nie zmiany, które zostały przegłosowane w dniu 29 marca 2015 roku nie był bym w stanie zagwarantować utrzymania szpitala w długoplanowym okresie a tylko taki wchodzi w rachubę. Nie muszę dodawać , że inwestycje w przyszłości będą niezbędne a i spółka musi ostatecznie bilansować się finansowa czyli przynosić zyski. Powtórzę wiec , że w dniu 16 marca 2015 roku ,,nie wskoczyliśmy na chwilkę” tylko związaliśmy się ( Starostwo, Stara spółka i Grupa Gajda-Med ) na dobre i złe do końca 2040 roku. Przypomnę też, że poważni biznesmeni z naszego terenu nie byli zainteresowani prowadzeniem szpitala tak jak i sąsiednie powiaty. Szpital pułtuski był w wśród 3 najgorzej rokujących szpitali w Polsce!!!. Firma, która oprócz Gajda-Med-u chciała podjąć próbę prowadzenia szpitala złożyła fałszywe dokumenty, które moim zdaniem powinny zostać odrzucone.

Podsumowując : jest mi niezmiernie przykro , że nie głosowaliście za ,,byciem albo nie” dla Szpitala. Ufam, że nie podejmiecie dalszych kroków mających na celu likwidację szpitala a takim były głosowania przeciwko zmianom w dniu 1 sierpnia i 2015 r. i 29 marca 2015 r. Nie zrozumiałym jest tez Wasza decyzja co do sposobu głosowania w świetle działań ministra Henryka Kowalczyka, Ministra w Rządzie p. Premier Beaty Szydło, który zasadniczo przyczynił się do tego, że ten szpital powstał w ogóle.Osobiście jako dyrektor Gajda-Med-u wielokrotnie przekonałem się jak bardzo p. Ministrowi zależy na rozwoju lokalnej służby zdrowia i jak skutecznie w przeszłości jej pomagał. Wierze, a wręcz jestem pewien tego, że kiedy będzie potrzebna pomoc dla Szpitala, Pan Minister jak zawsze w przeszłości zrobi wszystko co w jego mocy aby pomóc.. w szczególności kiedy jak cytując Was. ,,pojawią się inne, bardziej korzystne możliwości dla szpitali w wyniku decyzji Państwa, polegających na wzmocnieniu prawnym i finansowym służby zdrowia w Polsce. Dziś jednak najważniejsze jest żeby nie przeszkadzać… Te dobre zmiany w umowie konsolidacyjnej, które teraz były głosowane temu też temu służą.Szkoda , ze straciliście szansę w nich uczestniczyć…

Dr n.med. Robert Gajda

Dyrektor Szpitala Powiatowego Gajda-Med sp. zoo

Komentarze

3 komentarze

 1. pacjentka odpowiedz

  Robert gajda jak dla mnie to oszust i pazerny na kasę , jak ludzie nie maja pieniedze to leczyc ich nie będzie , tylko tych ludzi leczy którzy maja kasę żeby z nich ściągnąć . oszust oszust jeszcze raz oszust jak ma on prowadzić dalej ten szpital to niech lepiej go zamkną….

 2. krzyżak odpowiedz

  Nie znam pana panie Gajda ale liczę że ogarnie pan temat tego szpitala.
  Bardzo panu kibicuję, kibicowałbym każdemu kto się podjął tego zadania.
  Proszę tylko nie zapominać o zwykłych ludziach którzy po prostu chcą mieć dostęp do służby zdrowia, nic więcej.

 3. Zorro odpowiedz

  Ograbi szpital do -1zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *