pultuszczak

Facebook


Razem zrobią więcej

2017-02-08 9:09:49

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin przy Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy – Przystanek Winnica – już po inauguracji. Myśl o jego założeniu pojawiła się w ubiegłym roku, kiedy to założycielki PRZYSTANKU realizowały projekt Z nauką w las

A że to Stowarzyszenie związane z dziećmi, dlatego winniccy gimnazjaliści z grupy teatralnej WIKT rozpoczęli (oraz zakończyli) to inauguracyjne spotkanie z udziałem władz Stowarzyszenia i samorządowców.
Pomysłodawcą Stowarzyszenia był dyrektor ZPO Andrzej Zaręba. – To on powiedział, że odnajdziemy się w nim. W ten sposób postanowiłyśmy włączyć się w działalność społeczną. Niewinnie się zaczęło, ale mamy nadzieję, że Stowarzyszenie będzie trwało i trwało – powiedziała Agnieszka Krawczyk.
Stowarzyszenie współtworzyły osoby znane w winnickim środowisku – nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły, ludzie znani zarówno ze społecznikowskiej pasji jak i profesjonalizmu. Ze sceny padły więc nazwiska pań ściśle związanych z PRZYSTANKIEM WINNICA, oto one: prezes Dorota Ciosek, wiceprezes Iwona Marcinkowska, skarbnik Marzena Tkaczyk, sekretarz Krystyna M. Roze, członek ZARZĄDU Ewelina Kowalewska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Agnieszka Krawczyk oraz członkinie Komisji Rewizyjnej Monika Gnatowska i Katarzyna Chojnacka. – Mamy pełne głowy pomysłów – zapewniały panie.
Przed Stowarzyszeniem wiele ważnych celów, cały ich wachlarz: podejmowanie działań na rzecz edukacji, oświaty, wychowania, sportu, a i praca na rzecz ochrony środowiska, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie idei wolontariatu, upowszechnianie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości, świadomości narodowej i kulturowej, krzewienie wiedzy o regionie, propagowanie idei europejskiej. – A w planach mamy: festyny, koncerty, pikniki, wystawy, konkursy, kiermasze, wycieczki, spotkania z ludźmi różnych profesji, współpracę z parafią, władzą samorządową, instytucjami – mówiono. W przyszłości cele te będą jeszcze poszerzone o zorganizowanie specjalistycznej pomocy pedagogicznej i pomocy ludziom samotnym, cierpiącym i będących w trudnej sytuacji materialnej.
Wójt Mariusz Kowalewski: – Cieszę się, że powstało Stowarzyszenie Przystanek Winnica i dzięki temu będzie można uzyskać nowe środki na rozwój społeczności szkolnej. Ma ono szlachetne cele i dzięki nim będzie można integrować lokalne społeczeństwo i szkolne środowisko.
Logo Stowarzyszenia, wybrane spośród 30. konkursowych prac, to znak Igora Szerewicza, sześciolatka (z motywem winogrona). Natomiast Bartosz Zadrożny – uczeń ZSZ im. Jana Ruszkowskiego – wykonał profesjonalny znak graficzny Stowarzyszenia. To on będzie wizytówką Przystanku.
A na zdjęciu po lewej prezes Stowarzyszenia Przystanek Winnica Dorota Ciosek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *