pultuszczak
Ratowali życie mężczyzny

2023-07-26 6:20:35

Z kroniki strażackiej.

Szybka reakcja i współdziałanie służb ratowniczych są często na wagę życia ludzkiego. Tak było w przypadku akcji opisywanej w kronice strażackiej. Wszystko wydarzyło się 22 lipca, w Strzegocinie w gminie Świercze.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) zostały zadysponowane do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało na miejscu, w budynku mieszkalnym doszło do zatrzymania krążenia u mężczyzny w wieku ok. 50 lat. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano ratowników medycznych udzielających pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, prowadzących resuscytację krążeniowo – oddechową.

Działania strażaków polegały na wsparciu ratowników medycznych (utrzymywanie drożności dróg oddechowych, tlenoterapia i podłączenie AED) oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR. Po kilkunastu minutach reanimacji i wykonaniu kilku defibrylacji, poszkodowany odzyskał krążenie. Na polecenie lekarza z LPR, ratownicy pomogli w transporcie poszkodowanego mężczyzny do śmigłowca, którym został zabrany do szpitala.
zdjęcie: OSP w Świerczach

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *