pultuszczak

Facebook


Radziecki znów wysprzątany

2015-03-31 12:50:49

Odkąd opiekę nad cmentarzem żołnierzy radzieckich w Kleszewie od miasta przejął powiat, jest to miejsce którego naprawdę nie musimy się wstydzić

Cmentarz znajduje się przy samej drodze krajowej i jest często odwiedzany przez turystów, osoby przejeżdżające przez Pułtusk, a także bliskich spoczywających tu żołnierzy. Dlatego właśnie wielokrotnie na naszych łamach poruszaliśmy temat jego sprzątania, gdyż w okresie letnim dosłownie tonął w chaszczach.

Utrzymanie w należytym stanie takich miejsc pamięci jest zadaniem wojewody, który każdego roku przekazuje określoną kwotę na prace porządkowe, konserwatorskie. Już w poprzedniej kadencji, burmistrz Dębski narzekał, że pieniądze te są daleko niewystarczające na całoroczne dbanie o cmentarz radziecki. W końcu zadanie to przejął powiat pułtuski i naprawdę trzeba przyznać, że wywiązuje się z niego wzorowo. Już w zeszłym roku wycięto trawę i krzaki zupełnie porastające pomniki, doprowadzono oba skrzydła cmentarza do należytego stanu. Kilka tygodni temu, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych wykarczowali też zarośla wzdłuż parkanu. Teraz wszystko wygląda imponująco. Cmentarz widać z drogi w całej okazałości. O koszty tych prac zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Włodzimierza Kaczmarczyka. Ten przyznał, że pieniądze od wojewody, a w tym roku jest to 12 tysięcy złotych, są rzeczywiście zbyt małe, by sfinansować wszystkie konieczne prace.

– Będziemy wnioskować o zwiększenie tej kwoty, a na razie dbamy o cmentarz własnymi siłami – dodaje Kaczmarczyk.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *