pultuszczak

Facebook


Radośnie jest czynić dobro

2017-05-31 1:16:00

Dzierżeniński XV gminny konkurs recytatorski I Ty możesz zostać FENIKSEM słowa przebiegał pod hasłem Radośnie jest czynić dobro

Przygotowany przez Annę Lubelską i Hannę Gajewską stał się lokalnym wydarzeniem, w którym wzięli udział samorządowcy i duchowni Zanim recytatorzy zaprezentowali wybrane wiersze, Hanna Gajewska odniosła się do pierwszych edycji konkursu, kiedy to gościem była poetka, dziś już nie żyjąca Urszula Raczkowska – Cieślik.
FENIKSA poprowadziły gimnazjalistki: Alicja Rogulska i Katarzyna Guławska, w przerwach między recytacjami, to już tradycja dzierżenińskiego spotkania, śpiewały: Amelia Grążewska, Blanka Grzyb, Oliwia Pawlak oraz Małgorzata Mieciek i Klaudia Przewłocka. Piosenek słuchali goście i recytatorzy, widownia siedząca, jakoby w kawiarence, przy stolikach z ciastem i sokami.

Oto zwycięzcy i wyróżnieni w XV edycji konkursu

Oliwia Domała z PG w Winnicy

Małgorzata Mieciek z PG w Dzierżenienie

Amelia Grążewska z PG w Dzierżenienie

Wyróżnieni – Kamil Falkowski z PG w Winnicy i Wiktoria Zadrożna z PG w Dzierżeninie

Uczniowie klas IV-VI

Patrycja Klara z PSP w Nowym Niestępowie

Karol Milewski z PSP w Pobyłkowie Dużym

Amelia Zadrożna z PSP w Nowym Niestępowie

Wyróżnione – Oliwia Pielach z PSP w Pobyłkowie Dużym i Julia ślesicka z PSP w Gzowie

Uczniowie klas I-III

Mateusz Guławski z PSP w Nowym Niestępowie

Julia Wiewióra z PSP w Pobyłkowie Dużym

Kamila Gołębiewska z PSP w Nowym Niestępowie

Wyróżnieni – Julia Pieńkowska i Kacper Wiśniewski z PSP w Gzowie

Podsumowując recytacje, przewodniczący jury Lech Chybowski (Grażyna M. Dzierżanowska i Bożena Potyraj), zwrócił się i do uczniów, i do nauczycieli: – Od dziecka trzeba się przyzwyczajać do publicznych wystąpień i to będzie wam kiedyś procentować. I druga sprawa, chciałem podziękować nauczycielom za wybór wierszy, dzięki tym wyborom odeszliśmy od poetów prezentowanych corocznie. Dziękuję też organizatorkom za temat konkursu – Radośnie jest czynić dobro.

Do hasła XV edycji nawiązał również ksiądz Kazimierz Kozicki, który podkreślił, że na szczęście, na świecie jest więcej dobra niż zła.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *