pultuszczak

Facebook
Radny ujawnia wyrok i przeprasza

2023-02-16 4:20:41

Oświadczenie Adama Nalewajka

Radny miejski Adam Nalewajk już nie raz był bohaterem naszych publikacji, niestety nie do końca pozytywnym. Wcześniej głośno było o jego wyczynach drogowych, kilku kolizjach, potem kibolskich wybrykach i niewybrednych wystąpieniach na portalu społecznościowym, gdzie przyznawał się do tego, że pewne rzeczy robi i pisze będąc pod wpływem używek.

W listopadzie 2021 roku doszło do kolejnych zdarzeń z udziałem radnego. 8 listopada pułtuska policja została zaalarmowana o potrąceniu pieszej przy ulicy Mickiewicza, na przejściu dla pieszych. 18 – letnia dziewczyna, mieszkanka powiatu pułtuskiego, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku, radny miejski, został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Zabezpieczono również krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych, które wykryto w organizmie kierowcy. Jak nam wtedy napisała sierż Renata Soból, “po przeanalizowaniu uzyskanych wyników w przedmiotowej sprawie będą prowadzone czynności w kierunku wykroczenia z art. 87 par 1 KW  tj. prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.”

Tymczasem, 20 listopada 2021, w Serocku, radny został zatrzymany przez policję, tym razem wyraźnie na podwójnym gazie. Informacje te potwierdziliśmy u rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyny Stopińskiej. Przekazała nam, że 20 listopada, przed godziną 18, w Serocku dokonano obywatelskiego zgłoszenia w sprawie nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 34 -letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Badanie trzeźwości wykazało, iż miał 0.84 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy i po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, zwolniono.

Od tamtego czasu Adam Nalewajk wyraźnie się wyciszył, nie udziela się na portalach społecznościowych, nie wstawia kontrowersyjnych postów i komentarzy. Ulicami miast przemieszcza się na rowerze. Uczestniczy wi posiedzeniach Rady Miejskiej, ostatnio zgłaszał interpelację w sprawie remontu ulicy Sportowej.I tu kolejne miłe zaskoczenie. W poniedziałek, 13 lutego, Adam Nalewajk osobiście pojawił się w naszej redakcji, by przekazać czytelnikom oświadczenie następującej treści:

 

Dnia 21.02.2023 roku uprawomocni się mój wyrok Sądu Rejonowego w Legionowie za art. 178 – jazda w stanie nietrzeźwości. Sąd skazał mnie na grzywnę 5000 zł oraz 3 – letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych 20.11.2021 – 20.11.2024. Wyrok grzywny nie pozbawia mnie biernego prawa wyborczego – czyli bycia radnym. Tak jak wspomniałem wcześniej, nie planuję startu na radnego w 2024. Do końca tej kadencji chciałbym, żeby została wyremontowana ulica Sportowa.

Natomiast jeśli chodzi o sprawę “potrącenia” na pasach w Pułtusku, sprawa jest w toku, więc nie mogę się wypowiadać, mogę tylko powiedzieć, że chodzi o wykroczenie a nie przestępstwo.

Przepraszam potrąconą. Przepraszam też wszystkich Pułtuszczan za inne moje “numery”, których nie było mało. Mówiąc delikatnie, chluby Pułtuskowi nie przyniosły. Do redakcji zgłosiłem się sam, gdyż uznałem, że społeczeństwo powinno wiedzieć takie rzeczy.

                                                                                                                Adam Nalewajk

Doceniamy szczerość, skierowane do pułtuszczan przeprosiny, licząc jednocześnie, że o kolejnych “numerach”, jak to nazwał sam radny, w jego wykonaniu już nie usłyszymy.

ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *