pultuszczak

Facebook

Radni w sprawie ulic

2019-08-29 2:38:31

Radnych wybieramy po to, by dbali o dobro gmin, reprezentowali nasze interesy i zabiegali o poprawę warunków życia codziennego. Jednym z ważnych problemów, wszeobecnym nie tylko w naszym powiecie, jest zły stan dróg i ulic. Stąd też, wiele interpelacji składanych przez radnych dotyczy tej właśnie dziedziny


Dziś pułtuscy radni Michał Górecki i Ryszard Rutkowski. Michał Górecki pytał o możliwości remontu i przebudowy pułtuskich ulic Flisackiej i Sportowej. W czasie obfitych opadów deszczu, mieszkańcy ulicy Sportowej borykają się z problemem zalewania przez wody opadowe piwnic i garaży położonych niżej niż poziom ulicy. Remont, na który czekają od lat, obiecano im już w poprzedniej kadencji. Stan ulic i chodników jest opłakany. Radny chciał się więc dowiedzieć, kiedy mieszkańcy mogą liczyć na poprawę warunków komunikacyjnych w swojej okolicy i czy choćby wykonano prace projektowe dotyczące remontu wymienionych ulic.
Burmistrz Wojciech Gregorczyk odpowiada, że obecnie nie są prowadzone żadne prace przygotowawcze związane z tym rejonem miasta. Na tak poważne przedsięwzięcia potrzeba środków zewnętrznych, a do tej pory nie zostały one ujęte ani w budżecie, ani w wieloletniej prognozie finansowej.
Jeżeli chodzi o wody opadowe, to w przypadku ulicy Sportowej są one odprowadzane do kanalizacji deszczowej, oczywiście tylko te z drogi, a nie okolicznych posesji. Burmistrz obiecał więc prace konserwacyjne kanalizacji, udrożnienie studzienek. Dodał jednak, że za zalewanie na prywatnych posesjach odpowiadają ich właściciele, ponieważ każda taka nieruchomość powinna być podłączona do kanalizacji odprowadzającej wodę, posiadać drenaż lub zbiornik retencyjny.
W planach jest natomiast budowa nowej drogi łączącej ulicę Sukienniczą z Wyszkowską, a wymienione w interpelacji muszą poczekać na swoją kolej. Ciekawe tylko jak długo jeszcze…
Radny Ryszard Rutkowski poprosił z kolei o poprawę warunków drogowych na ulicy Świerkowej na Popławach. Tu w grę wchodziło utwardzenie i wyrównanie ubytków, bo nawierzchnia była uciążliwa zarówno w trakcie suszy (pył, kurz), jak i deszczowej pogody (błoto, kałuże). W związku z tym, za pośrednictwem radnego, mieszkańcy zwracali się z prośbą o położenie kostki lub innego kruszywa. Tu mamy lepsze informacje. Tak jak obiecano w odpowiedzi na interpelację, wykonano już utwardzenie drogi destruktem. Jak mówi radny Rutkowski, po wielu latach wyczekiwania na jakąkolwiek poprawę warunków drogowych, mieszkańcy Świerkowej są zadowoleni, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcieliby się więc doczekać jeszcze kostki czy asfaltu. To w dzisiejszych czasach żaden luksus, wiemy jednak, że w naszym powiecie jest jeszcze wiele dróg, jak to się mówi, zapomnianych przez Boga i ludzi. Dlatego, drodzy radni wszystkich gmin i powiatu, interpelujcie, męczcie i wymagajcie. Po to Was wybraliśmy!
ED

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…