pultuszczak

Facebook
Pusta ściana w salonie – zobacz, czym możesz ją udekorować?

2022-01-28 1:16:36

W niniejszym poradniku podpowiemy ci kilka sposobów na udekorowanie ściany w salonie. Lustro, obraz, a może motto żywicowe? Sprawdź nasze propozycje i wykorzystaj  w swoim domu.

Salon – serce domu, które potrzebuje specjalnego opakowania

Jako centrum mieszkania, w którym spędzasz większość czasu, salon może być najtrudniejszym miejscem do udekorowania.

Salon odzwierciedla twój styl życia, a wystrój pozwala dodać charakteru i uroku wnętrzu, aby było wyjątkowe. Najprostszym i najszybszym sposobem na nadanie twojemu salonu nowego wyglądu jest zmiana koloru, tapety i dekoracja ścian.

Jeśli chodzi o największą ścianę w salonie, często jest to trudniejsze niż w przypadku mniejszych ścian. Pomalowanie nie wystarczy, aby duża ściana wyglądała atrakcyjnie. Nadal będzie przytłaczała swoją pustką.

Ściany w mniejszych salonach lepiej udekorować jasnymi kolorami i dodać elementy lustrzane. Dzięki temu twój salon optycznie się powiększy. W dużym salonie można umieścić różne przedmioty związane z hobby, na przykład kolekcję lub akwarium. Uniwersalnymi elementami, które zmienią pustkę twojej ściany, jest wykorzystanie sztukaterii. Listwy styropianowe mogą stworzyć ciekawe wzory geometryczne i  nadać twojemu salonowi nowoczesnego designu. Poniżej kilka naszych propozycji dekorowania ściany w salonie.

Korzystaj z kilku dekoracji ściennych

W przypadku ściany o dużych rozmiarach nie wystarczy jedna niewielka dekoracja. Aby uzyskać ciekawe efekty, musisz je łączyć  w większe grupy. Oto Jakie elementy możesz wykorzystać:

Lustro – Nadaje ścianie  głębię i elegancję. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt, zdecyduj się na lustro o nietypowym kształcie.

Obrazy i dzieła sztuki –  Obraz w ciekawy sposób skupia przestrzeń. To, co przedstawia to już kwestia indywidualnego gustu.

Zdjęcia rodzinne – Duża ściana salonu to idealne miejsce do ekspozycji zdjęć rodzinnych. Zdjęcia możesz wieszać w różnych rozmiarach, tworząc niebanalne kompozycje.

Motto życiowe lub cytat – Jeśli masz życiowe motto lub ulubiony cytat z książki, lub filmu, możesz umieścić go na dużej ścianie swojego salonu. Możesz wybrać napis lub ciekawą grafikę. Doda to wyjątkowego charakteru twojemu pomieszczeniu.

Półka na książki – Twoje książki nie muszą być schowane w skrzydłach salonu. Jeżeli masz dużą, ciekawą biblioteczkę możesz jej część wyeksponować na największej ścianie salonu.

Wykorzystaj panele ścienne

Główne zalety to brak konieczności poziomowania ściany, dodatkowa izolacja akustyczna. Dekoracja ścienna z panelami ściennymi nabrała dekoracyjnych konturów. Na uwagę zasługują nowoczesne panele z efektem trójwymiarowości. Wraz z nimi ściana zyska odważny wystrój. Panele ścienne podobnie jak listwy styropianowe mogą być elementami, które z taśmami led stworzą nastrojowy, wyjątkowy klimat. Panele możesz kupić w różnych odcieniach i kolorach. Najlepiej, jeśli kolor będzie kontrastował z pozostałymi ścianami. W ten sposób twój salon zyska na atrakcyjności i przyjemniej będzie ci się tam spędzało czas.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *