pultuszczak

Facebook

PUNKT INFORMACYJNY O POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY

2022-03-17 10:37:03

W środę, 16 marca, w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku przy ul. Rynek 13 rozpoczął działalność gminny PUNKT INFORMACYJNY O POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY. Punkt jest czynny codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00

W sali na I piętrze pracownicy Urzędu Miejskiego udzielają wszechstronnego wsparcia w zakresie wypełniania wniosków o nadanie numeru PESEL na podstawie dokumentu przekroczenia granicy – paszportu biometrycznego, ukraińskiego paszportu wewnętrznego lub aktu urodzenia w przypadku dzieci. Nieodpłatnie wykonują fotografie do wniosków i wyznaczają terminy ich złożenia w Wydziale Spraw Obywatelskich.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku udzielają informacji na temat świadczeń socjalnych i rodzinnych przysługujących obywatelom Ukrainy.
Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Pułtusku informują o sposobie rejestracji w urzędzie pracy oraz możliwościach zatrudnienia obywateli Ukrainy w naszym kraju.
Na miejscu można uzyskać informacje dotyczące wniosków o świadczenia pieniężne, składanych przez osoby, które zapewniają obywatelom Ukrainy zakwaterowanie i wyżywienie.
Można również dokonywać zgłoszeń dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli. Aktualnie do szkół podstawowych w gminie Pułtusk przyjęto 91 uczniów oraz 30 dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Pułtusku nadał już numery PESEL pierwszym 50 osobom przybyłym z Ukrainy.

źródło:pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…