pultuszczak

Facebook


Pułtuszczanka LIDEREM DIALOGU

2018-04-06 10:18:08

Pułtuszczanka Aneta Szymańska została LIDERKĄ Forum Dialogu

Panią Anetę już znają Czytelnicy TP. To ona wskrzesza historię związaną z pułtuskimi Żydami, przywołując ich tradycje, kulturę i tragiczne losy czasów WRZEŚNIA `39 i okupacji.

A co to jest FORUM DIALOGU? To największa i najstarsza organizacja pozarządowa, polska, zajmująca się dialogiem polsko – żydowskim.

Celem FORUM jest edukacja i pomoc – edukacja młodzieży na temat polsko -żydowskiego dziedzictwa oraz pomoc LIDEROM w upamiętnianiu historii Żydów polskich. Grono LIDERÓW to 70 osób z różnych miejscowości w kraju. Misja Forum Dialogu związana jest z odbudowaniem i tworzeniem nowych więzi pomiędzy Polakami a społecznością żydowską na świecie.

– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, nadania mi tytułu LIDERA DIALOGU. Dzięki temu będę miała kontakt z innymi liderami w kraju i okazję do wymiany doświadczeń. Już wiem, że w dniach

8 -10 czerwca będę przebywać w Białobrzegach na szkoleniu organizowanym przez FORUM w ramach VI Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Dialogu – powiedziała TYGODNIKOWI Aneta Szymańska.

Koordynatorka projektu Jagoda Szkartłat: – „Została nam Pani gorąco polecona jako osoba udzielająca się w relacjach polsko – żydowskich i dbająca o pamięć o Żydach w Pułtusku”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *