pultuszczak

Facebook

Pułtuszczanin zatrzymany przez CBA

2022-07-06 9:29:31

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzenia refundacji NFZ na preparat dla niemowląt. W ocenie śledczych NFZ mógł stracić na tym 700 000 zł. Środek na receptę z refundacją kosztował 3 zł, natomiast bez niej – 150 zł

Delegatura CBA w Warszawie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy refundacji środka dietetycznego dla niemowląt. Ujawniony proceder miał miejsce w latach 2015-2019 i polegał na wystawianiu przez lekarzy, na rzecz nieuprawnionych do refundacji pacjentów, setek recept na preparat. Środek był przepisywany pacjentom w ilościach wielokrotnie przekraczających możliwości spożycia. Wystawione w ten sposób recepty były następnie realizowane w aptekach. Jedno opakowanie środka dietetycznego dla niemowląt kosztowało przeciętnie ok. 150 zł, a przy refundacji ok. 3 zł.

W wyniku prowadzonego śledztwa do sprawy zatrzymano kolejną osobę. Czynności przeprowadzono w Pułtusku. Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna nabywał zakupione na podstawie recept mleko. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał się dobrowolnie karze.

Śledztwo prowadzone jest w oparciu o materiały własne, zgromadzone w Delegaturze CBA w Warszawie oraz równoległe zawiadomienie NFZ.

Jest to druga realizacja w tej sprawie. Do tej pory w śledztwie zatrzymano sześć osób, w tym lekarzy wystawiających niezasadne recepty.

Ujawniony proceder miał charakter ogólnokrajowy.

Zespół Prasowy CBA

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…