pultuszczak

Facebook

Pułtuskie bulwary coraz ładniejsze

2020-03-13 11:21:47

W obecnej sytuacji nie zachęcamy do rodzinnych spacerów, ale i tak cieszy fakt, że kolejne miejsca w Pułtusku pięknieją. Czy tak już pozostanie, zależy również od nas wszystkich, od tego czy nie będą zaśmiecane i nawiedzane przez bezmyślnych wandali

Bulwary nad kanałkiem to najdłuższy ciąg spacerowy wykonany w ramach projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku”. Poprzez wycinkę i usunięcie zakrzaczeń, przywrócono do użytku dotychczas trudno dostępne części bulwarów, położono również nawierzchnię mineralną, zamontowano elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonano nasadzenia z nieinwazyjnych gatunków drzew, krzewów i bylin (m.in.: wierzby, lipy, głogi, róże, derenie, bez czarny, kaliny). Każde drzewo oznaczone jest tabliczką z nazwą gatunku i datą dokonania nasadzenia.
W ostatnich dniach ten teren uatrakcyjniła również wystawa „Pułtusk…naturalnie!”, umieszczona na ogrodzeniach nieruchomości, prezentująca piękno lokalnej przyrody, uchwycone przez pułtuskich fotografów amatorów.
źródło: www.pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…