pultuszczak

Facebook


PUŁTUSKI KRAJOBRAZ PAMIĘCI

2019-03-25 6:02:57

Zapraszamy do udziału w konkursie

PUŁTUSKI KRAJOBRAZ PAMIĘCI to konkurs historyczno – literacki, którego organizatorem jest pułtuskie Muzeum Regionalne, Pułtuskie Stowarzyszenie Dialogu MOST, Stowarzyszenie BYŁYCH MIESZKAŃCÓW PUŁTUSKA W IZRAELU, „Tygodnik Pułtuski”.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest spisanie własnych bądź opowiadanych od lat w rodzinie przez najstarszych przodków wspomnień z czasów II wojny światowej, nawiązujących do relacji rodzin polskich i żydowskich, zamieszkujących niegdyś nasz rejon.
Do kogo jest skierowany? Do mieszkańców GMINY Pułtusk, potomków rodzin mieszkających kiedyś w Pułtusku lub w jego okolicach w czasie ostatniej wojny. Do dorosłych i młodzieży.
Prace należy nadsyłać od 2 kwietnia do 31 maja 2019 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 września 2019 r. podczas otwarcia wystawy w Muzeum Regionalnych Trzeba umieć ludzi pokochać…
Konkurs obwarowany jest szczegółowym REGULAMINEM (poniżej). Pytania należy kierować: Paulina Biernacka – email: muzeum@pultusk.pl; Aneta Szymańska – e-mail: aneta.shymanska@gmail.com

regulamin konkursu 2 (1)

Zdjęcie: ruiny bóżnicy, lata 50. – 60. XX w. – ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *