pultuszczak

Facebook


Pułtusk widzę. PUŁTUSK BĘDZIE PIĘKNY

2019-07-25 11:43:42

Mamy kolejną wystawę zbiorową w GALERII MCKiS-u – TERAZ PUŁTUSK. Już czternastą. Trwać będzie do 30 sierpnia i już dziś zachęcam do jej obejrzenia

Tyle lat…  I pomyśleć, że  podczas pierwszej wystawy zbiorowej  utalentowanej malarsko Magdalenki Śniegockiej (której praca znajduje się w CZTERECH STRONACH ŚWIATA – rynek z wieżą ratuszową i ratuszem) nie było  jeszcze na świecie…GALERIA jest miastu potrzebna jak Narew Pułtuskowi. Potrzebna miastu i artystom uprawiającym różnorodną sztukę. Potrzebna tym, którzy są na nią, tę sztukę, uwrażliwieni.

Tym razem na emocje zwiedzających wystawę PIĘKNO PUŁTUSKA wpływać będą prace aż 21 twórców – malarzy, fotografików, grafików. Oto oni: Kazimierz Szymanek, Barbara Popielska, Magdalena Śniegocka, Izabela Sosnowicz- Ptak, Grażyna M. Kozioł, Katarzyna Olewnicka, Ewa Falba, Bogumiła Woźniak, Dominik Gregajtys, Andrzej Kowalski, Kinga Karczewska, Tomasz Sobiecki, Agnieszka Kowalska, Andrzej Łach, Dariusz Sielski, Dawid Cyran, Piotr Mroziewicz, Witold Karczewski, Emil Męczyński, Joanna Łach, Grażyna Kowalska. – Tak naprawdę – powiedziała podczas otwarcia wystawy dyrektor Izabela Sosnowicz – Ptak – to powinna być 15 zbiorowa wystawa, mały jubileusz, ale w ubiegłym roku takiej wystawy nie było. Piękno Pułtuska! W większości są to fotografie, do tej pory na ogół mieliśmy prace plastyczne – rzeźby, ceramika… Taka była potrzeba, potrzeba  pokazania fotografii, bowiem  bardzo dużo osób chce pokazać swoje zdjęcia. Wystawa więc dedykowana jest fotografii, ale przy okazji również malarstwu i grafice. Wśród prac jest ta wykonana przez dyrektor Sosnowicz – Ptak. Powstała kiedy realizowany był projekt wystawy, która to znajduje się w oknach budynku  starego szpitala przy 3 Maja. – Zdjęcia w oknach  to praca MCKiS, w dużej mierze moja i pani Pauliny Ostrowskiej. Te współczesne fotografie miasta są wykonane właśnie przez nas, a przy okazji była wykonana także ta, która znajduje się na dzisiejszej wystawie – objaśniła dyrektor MCKiS. – Wszyscy wierzymy, że Pułtusk jest piękny  – zaznaczył burmistrz Wojciech Gregorczyk, który na wernisaż przybył z żoną Joanną, też zapaloną fotografką. – Był, jest i będzie piękny, chociaż może nawarstwiło się kilka takich wydarzeń, które rzutują na obraz postrzegania miasta.

To sprawy  związane z remontami, z niedociągnięciami, z zielenią. Mam nadzieję, że to są sprawy przejściowe i będziemy mogli cieszyć się pięknem naszego miasta – po wyremontowaniu ulic, po przeprowadzeniu wielu inwestycji, które w tej kadencji samorząd będzie prowadził, a jest ich w chwili obecnej ponad 60.Burmistrz odniósł się również do twórców wystawy. To duże grono osób. Ich prace obejrzycie  na wystawie, obecne są również  w mediach społecznościowych, gdzie są dobrze komentowane. – Zachęcałem moją małżonkę do przekazania zdjęcia na wystawę TERAZ PUŁTUSK, ale powiedziała, że żonie burmistrza to nie wypada, szkoda, bo robi piękne zdjęcia – ma nową pasję – zdradził rodzinny sekret W. Gregorczyk.

A ja? Uważam, że to bardzo wypada! Tym bardziej że pani Joanna była pomysłodawczynią projektu związanego z  wystawą zdjęć w pustych oknach szpitalnego budynku. – Dzięki wystawie  możemy odbyć krótki spacer po starym i nowym Pułtusku – powiedział burmistrz. (Oklaski zebranych).

A na pamiątkę 14. edycji zbiorowej wystawy TERAZ PUŁTUSK mamy kolorowy folderek.

GRAża

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *