pultuszczak

Facebook


Pułtusk przyjacielem EŁCKIEJ

2018-08-10 3:35:25

Ciepło, gorąco, spiekota, zmęczenie. Asfalt nagrzany do 90 stopni, ale nikt nie rezygnuje, bo tu jest podobno zasada, że im gorzej tym lepiej. To zadanie ma wymiar pokutny

Idzie Pielgrzymka Ełcka. Jak co roku, w południe pielgrzymi docierają do kościoła św Krzyża w Pułtusku. Chłód posadzki łagodzi ból nóg.

– To moja dziesiąta pielgrzymka, a siódma jako przewodnika grupy – mówi ks Krzysztof Pachucki.-W grupie idą osoby po raz pierwszy. Idą ze swoimi osobistymi intencjami. Droga nie jest łatwa, jednak ludzka dobroć, gościnność, pomoc sprawiają, że zapominamy o trudzie.Nie wyobrażamy sobie aby na naszej trasie zabrakło miasta Pułtuska jako miejsca odpoczynku. Tu jest msza św., poczęstunek, zawiązują się przyjaźnie.

Czy pielgrzymowania ma sens? Dla tych, którzy wyruszają w drogę na pewno tak. Ten trud, to wyzwanie oczyszcza człowieka z egoizmu i uczy miłości do bliźniego. Jest powodem do walki z samym sobą, ze swoimi słabościami, a przy tym okazją ofiarowania osobistych intencji.

Pułtuszczanie jak zawsze przygotowali obiad dla pielgrzymów. Można było nawet wziąć zapas na dalszą drogę! Nikt z pielgrzymów nie był głodny czy spragniony.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

foto Henryk Mazurek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *