pultuszczak

Facebook


Puchar Polski Mykanów 2018

2018-03-14 1:43:14

W ubiegły weekend odbył się Puchar Polski Taekwon-do w Mykanowie. Już po raz drugi miasteczko pod Częstochową gościło najlepszych zawodników tej pięknej sztuki walki

Młodzieżowy Klub Sportów Walki KAN Pułtusk był reprezentowany przez czwórkę zawodników – Piotra Szwejkowskiego, Karola Nalewajka, Wiktora Nalewajka i młodziutką i bardzo zdolną Alicję Nowosielską.
Adepci Taekwon-do z Pułtuska zdobyli dwa medale. Złoto przypadło Piotrowi Szwejkowskiemu w układach formalnych IV-VI dan (najwyższa kategoria układów stopni mistrzowskich), a Wiktor Nalewajk (absolwent SP4) zdobył medal brązowy w walkach do 63kg. Karol (absolwent SP 4) po wielu pojedynkach odpadł z konkurencji tuż przed strefą medalową. Alicja Nowosielska (uczennica SP4) startowała w turnieju juniorskim (będąc jeszcze juniorką młodszą), gdzie w bardzo wyrównanym pierwszym pojedynku przegrała przez werdyktem sędziowskim na trzy sekundy przed końcem starcia. Dla Ali były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi, a trener Piotr jest bardzo zadowolony z jej walecznej postawy.
Bracia Karol i Wiktor mocno zaakcentowali swoje miejsce w ścisłej czołówce polskich zawodników, co nie umknęło selekcjonerom Kadry Narodowej. Główny szkoleniowiec MKSW KAN Pułtusk Piotr Szwejkowski ma nadzieję, że na kolejnym turnieju ogólnopolskim, który będzie już za trzy tygodnie (Grand Prix Polski w Głubczycach), bracia pokażą jeszcze wyższą formę. Najbliższym wyzwaniem zawodników pułtuskiego klubu będzie turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się 17 marca w Grodzisku Mazowieckim. Wystąpi tam trójka zawodników – Nadia Rydzewska, Alicja Nowosielska i Cezary Knyżewski. Cały Pułtusk prosimy o trzymanie kciuków!
Zajęcia Taekwon-do odbywają się w kuźni przyszłych mistrzów sportu, Szkole Podstawowej nr 4.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *