pultuszczak

Facebook
PTA-K na FINALE

2022-11-25 6:20:16
Długie miesiące będą czekać pułtuscy teatromani na kolejną, IX edycję Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs PTA-K. PTA-K! 11 listopada mieliśmy z nim kontakt po raz ostatni tego roku. Wtedy to nastąpił w PUŁTUSKIM TEATRZE finał autorskiego projektu Izabeli Sosnowicz-Ptak TRADYCJE TEATRALNE PUŁTUSKA VIII. Ów FINAŁ i tydzień premier będzie nam przypominać publikacja z cyklu Ślad naszych czasów TRADYCJE TEATRALNE PUŁTUSKA VIII, wielce ciekawa, estetyczna edytorsko; nowość – w wersji zeszytowej
PTA-K to spotkanie aktorów – amatorów, reżyserów, sponsorów, dyrektor oraz pracowników MCKiS, publiczności i – jasne – jury, wyśmienitego, zaprzyjaźnionego z Pułtuskiem od lat, a tegoroczne to: Bożena Suchocka, Grzegorz Mrówczyński i Grzegorz Milczarczyk.To ci państwo postanowili, że w kategorii NAGRODY ZESPOŁOWE pierwsze miejsce otrzymał TEATR NIE Z TEJ KULISY za “Męża i żonę” Aleksandra Fredry w reżyserii Piotra Wawra (“Ej, TEATRZE NIE Z TEJ KULISY! Aleś zagrał. Wszystko się paliło i skrzyło. I to sprawne tempo, które zmuszało widzów do myśli o tym, co przyniesie kolejna scena! Kto się teraz wyłoni spod pierzynki, co powie, czym zaskoczy?” – pisaliśmy w recenzji); drugie HURRAGRAM za “8 kobiet” R. Thomasa w reżyserii Marcina Turka (“Osiem kobiet o różnorodnych typach, kobiet reprezentujących różne pokolenia i grupy społeczne, o różnym statusie społecznym, co zaznaczono kostiumami scenicznymi… Osiem kobiet, które pięknie się wcieliły w swoje role. Doskonale obsadzone przez reżysera Turka”); trzecie TEATR POD DĘBEM za “Dwa teatry” J. Szaniawskiego, które wyreżyserował Adam Gadomski (“Tym razem reżyser Gadomski sięgnął po samego Szaniawskiego, po jego DWA TEATRY. I tak je wyreżyserował, i tak poprowadził swoich aktorów, że doznaliśmy TEATRU GŁĘBOKIEGO – DO SZPIKU KOŚCI, teatru prawdziwego”).

Nagroda aktorska przypadła Iwonie Turek, odtwarzającej rolę Elwiry w przedstawieniu “Mąż i żona”. Wyróżnienia aktorskie kobiece i męskie? Otrzymali je: Bożenna Zalewska – STAR-CY; Agnieszka Łempicka – DWA TEATRY; Barbara Gidyńska – KONKURS TALENTÓW MŁODYCH DUCHEM; Wojciech Szydłowski – DWA TEATRY; Tadeusz Kosiński i Ryszard Kalinowski – KONKURS MŁODYCH TALENTÓW. Nagroda publiczności? Ta zawsze ekscytuje. Otrzymał ją TEATR POD DĘBEM. Najlepsza aktorka? Ewelina Laszewska. Najlepszy aktor? Adam Gadomski.

A publikacja? Tę rozpoczyna wywiad niżej podpisanej z dyr. Izabelą Sosnowicz-Ptak, wywiad orientujący teatromanów/czytelników w istocie PTA-K-a AD 2022. Tuż po rozmowie mamy charakterystykę grup teatralnych i ich przedstawień. Dalej, VIII Tradycje Teatralne Pułtuska oglądane z szóstego rzędu pióra red. Lecha Chybowskiego i JEDEN WIELKI TEATR – felietony recenzujące red. Grażyny M. Dzierżanowskiej. A ponadto wypowiedzi Joanny Gregorczyk i fanów pułtuskich premier ujęte pod tytułem PUBLICZNOŚĆ O SPEKTAKLU, zaś o… słoneczniku związanym z PTA-K-iem 2021 pisze ks. Wiesław Kosek.

Dodatkowy walor publikacji – moc zdjęć, zarówno aktorów, członków jury, władz miasta i publiczności.

I to już koniec, a coś na pocieszenie? Jury: “Wierzymy, że za rok znowu spotkamy się w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, by nasycić swój głód sztuki i spotkać się ze wspaniałymi amatorami sztuki teatralnej. Dziękujemy za gościnność i miłe przyjęcie. Do zobaczenia!”.

Grażyna Maria Dzierżanowska, wdzięczna za PTA-K-a; fot. FB MCKiS

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *