pultuszczak

Facebook


Przystanek jest, ale…

2019-11-29 7:41:25

Mieszkańcy Kleszewa, podróżujący z przystanku przy drodze krajowej tuż obok hotelu Milord, w końcu doczekali się wiaty z prawdziwego zdarzenia


Przystanek przeniesiono dobrych kilka lat temu ale wcześniej była tu tylko zatoczka i tabliczka, a skryć się przed wiatrem, deszczem czy śniegiem nie było gdzie. Na szczęście w końcu się udało. Gmina Pułtusk zakupiła solidną wiatę przystankową za kwotę 6 640 zł i ustawiono ją zgodnie z sugestiami zarządcy drogi.

Przystanek jest, ale mamy też mniej pocieszająca informację. Planowane jeszcze niedawno dodatkowe kursy autobusów, między innymi do Kleszewa i innych podpułtuskich wsi, w tym roku nie zostaną uruchomione. Miały być organizowane w ramach rządowego programu – z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Przyczyną są zbyt wysokie koszty – łącznie 25 790 zł (4,21 brutto za jeden  wozokilometr) przy dofinansowaniu jedynie na poziomie 6280 zł. Może w przyszłym roku ktoś przemyśli rządowy projekt i przy większym wsparciu dla samorządów uda się przywrócić lokalne linie autobusowe, wciąż bardzo potrzebne.

ED

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *