pultuszczak

Facebook

Przystanek jest, ale…

2019-11-29 7:41:25

Mieszkańcy Kleszewa, podróżujący z przystanku przy drodze krajowej tuż obok hotelu Milord, w końcu doczekali się wiaty z prawdziwego zdarzenia


Przystanek przeniesiono dobrych kilka lat temu ale wcześniej była tu tylko zatoczka i tabliczka, a skryć się przed wiatrem, deszczem czy śniegiem nie było gdzie. Na szczęście w końcu się udało. Gmina Pułtusk zakupiła solidną wiatę przystankową za kwotę 6 640 zł i ustawiono ją zgodnie z sugestiami zarządcy drogi.

Przystanek jest, ale mamy też mniej pocieszająca informację. Planowane jeszcze niedawno dodatkowe kursy autobusów, między innymi do Kleszewa i innych podpułtuskich wsi, w tym roku nie zostaną uruchomione. Miały być organizowane w ramach rządowego programu – z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Przyczyną są zbyt wysokie koszty – łącznie 25 790 zł (4,21 brutto za jeden  wozokilometr) przy dofinansowaniu jedynie na poziomie 6280 zł. Może w przyszłym roku ktoś przemyśli rządowy projekt i przy większym wsparciu dla samorządów uda się przywrócić lokalne linie autobusowe, wciąż bardzo potrzebne.

ED

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…