pultuszczak

Facebook


Przedświąteczna akcja policji

2016-12-19 12:31:32

18 grudnia rozpoczęły się prewencyjne działania „ Boże Narodzenie 2016”

W dniach 18 – 24 grudnia pułtuscy policjanci skupią się na zapobieganiu kradzieży, włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzew. Głównym nadzorem objęte będą place targowe i centra handlowe.
Najbliższe dni będą trudne, to kulminacja przedświątecznych zakupów i przygotowań. Gdy będziemy zajęci kupowaniem prezentów i wybieraniem choinki, złodzieje będą czyhać na nasz portfel, pieniądze i karty bankomatowe. Zatłoczone targowiska i centra handlowe to dla nich idealny teren łowów. Działania mundurowych ukierunkowane są na zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i mieszkaniowym oraz włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzewek i nielegalnym połowom ryb. Pod głównym nadzorem Policji będą place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek.
Należy pamiętać o tym, by nie nosić portfela w tylnej kieszeni spodni albo bocznej kurtki. Panie powinny pamiętać o tym, by torebkę mieć najbliżej przed sobą a nie z boku czy wręcz na plecach. Unikajmy też- jeśli to możliwe- tłoku! Robiąc zakupy zwracajmy uwagę czy ktoś się obok nas nie kręci. W sytuacji zagrożenia, usiłowania kradzieży kieszonkowej- wszczynajmy alarm!
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *