pultuszczak

Facebook


PRZED NAMI DŁUGI SIERPNIOWY WEEKEND. POLICJA ZAPOWIADA WZMOŻONE KONTROLE

2017-08-11 2:01:52

Na drogach pojawi się więcej patroli drogówki, które będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także stan trzeźwości kierujących

Podczas przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od piątku (11 sierpnia) na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Policja apeluje do kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedźmy ostrożnie, dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze, zgodnie z obowiązującymi przepisami na danym odcinku drogi. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w piątek – w dniu największego natężenia ruchu.
Chcąc bezpiecznie dojechać do celu należy pamiętać o kilku zasadach: przed dłuższą podróżą każdy kierowca powinien być wypoczęty, trzeźwy a pojazd sprawny technicznie. Pamiętajmy, że wybierając się w długą podróż postarajmy się robić postoje.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *