pultuszczak
Promowali 800+

2023-07-30 8:50:48

W piątkowy poranek na pułtuskim rynku pojawił się BUS 800+

Wzbudził ciekawość przechodniów robiących zakupy na targowisku. My zastaliśmy przy nim osoby starsze, ogólnie dyskutujące z tymi, którzy świadczenie rodzinne przyjechali promować w naszym mieście. Był wśród nich Marcin Grabowski, kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce, którego poprosiliśmy o krótki komentarz.

– Jesteśmy tutaj z akcją która ma na celu programu rządowego 800 PLUS, który będzie od 1 stycznia 2024 roku. Świadczenie wychowawcze będzie zwiększone do 800 zł na każde dziecko do osiemnastego roku życia. Jesteśmy więc w takich miejscach, nazwijmy to stolicach powiatu. Dzisiaj jesteśmy w Pułtusku, w poniedziałek byliśmy w Ostrowi Mazowieckiej, we wtorek w Ostrołęce, w czwartek w Myszyńcu, 16 sierpnia będziemy w Makowie Mazowieckim. Chcemy, by każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć o szczegółach tego programu, mamy ulotki, gadżety. Myślę że jest to duża pomoc dla polskich rodzin. Spotykamy się z bardzo dobrym odbiorem, ludzie są zadowoleni – rodzice, dziadkowie przekazują nam swoje przemyślenia. Jesteśmy tym zbudowani. Sam jestem ojcem czterech chłopców i odczuwam wsparcie wynikające z takiej pomocy państwa.

Bus 800 plus odwiedził również minister Henryk Kowalczyk. A obecna tam starsza mieszkanka naszego powiatu mówiła o tym, że świadczenie powinno być wypłacane nie do 18 roku życia, ale dla dzieci i młodzieży uczącej się, bo nauka, szczególnie w szkołach ponadpodstawowych wiąże się z dużymi dodatkowymi wydatkami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *