pultuszczak
Promocyjne oszustwo

2023-10-18 9:16:05

Pułtuscy policjanci ostrzegają przed oszustwami podczas internetowych zakupów. Sprawdzajmy sklepy, aukcje oraz inne witryny internetowe. Czytajmy komentarze i opinie, by nie paść kolejną ofiarą przestępstwa!
Dostępność sklepów internetowych i aukcji na popularnych portalach cały czas cieszy się sporym powodzeniem. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców, czego przykładem jest 47- letnia mieszkanka Pułtuska. Kobieta, przeglądając portal społecznościowy, zauważyła ofertę sprzedaży zestawu mebli ogrodowych za kwotę blisko 500 zł.
Dwie kanapy, fotele i stolik kawowy w tak promocyjnej cenie wydał się korzystnym zakupem. Mieszkanka Pułtuska dokonała płatności na wskazane konto bankowe i oczekiwała na zamówiony towar… niestety, ani przesyłki, ani zwrotu gotówki. Kobieta zorientowała się, że została oszukana. Sprawę zgłosiła na policję.
Apelujemy raz jeszcze do osób robiących zakupy przez internet o ostrożność i dokładne sprawdzenie profilu sprzedającego, a także rozważenie bardziej bezpiecznych form płatności, jak płatność za pobraniem.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *