pultuszczak
PROKURATURA PROWADZI ŚLEDZTWO

2023-07-20 8:35:13

18 lipca, Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wszczęła śledztwo w sprawie niemyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, tj. o czyn z art. 173 §2 i 4 k.k.
W toku podjętych czynności ustalono, że przed godziną 20.00, w dniu 17 lipca 2023r., na terenie Aeroklubu Warszawskiego w miejscowości Chrcynno, doszło do wypadku lotniczego z udziałem samolotu Cessna. Na pokładzie znajdował pilot oraz dwóch pilotów kursantów. Był to lot szkoleniowy związany z lądowaniem. Nagle, z nieznanych dotychczas przyczyn, samolot uderzył skrzydłem w ziemię, a następnie wbił się w hangar znajdujący się na płycie lotniska.
Na miejscu zdarzenia pracowały służby pod nadzorem dwóch prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. Czynności trwały do wczesnych godzin porannych. Teren został zabezpieczony przez jednostki straży pożarnej. Na miejscu katastrofy przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zewnętrzne zwłok wszystkich pięciu ofiar z udziałem lekarza patomorfologa. Ofiarami jest czterech mężczyzn i jedna kobieta. 8 osób przewieziono do szpitala.
Na 18 lipca została zaplanowana pierwsza sekcja zwłok. Będzie to sekcja zwłok pilota Cessny. Pozostałe sekcje zaplanowane zostały na kolejne dni.
Podczas oględzin miejsca zdarzenia użyto skanera laserowego pozwalającego na bardzo dokładne określenie położenia wszystkich przedmiotów i śladów. Na miejscu pracowali też członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Na bieżąco podejmowane są czynności procesowe mające na celu ustalenie przyczyn katastrofy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *