pultuszczak

Facebook
Produkował bimber w mieszkaniu

2022-10-12 10:20:24

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa. 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa grozi kara do roku pozbawienia wolności

Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa ma miejsce nielegalna produkcja alkoholu.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod ustalony adres, gdzie pomimo wielokrotnego pukania do drzwi i dobiegających z wewnątrz mieszkania odgłosów, nikt nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym przez jedno z okien znajdujących się na balkonie, przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

W mieszkaniu mundurowi zastali 64-letniego mieszkańca Wyszkowa, który nielegalnie produkował alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 pojemników z cieczą o silnej woni alkoholu, tzw. zacieru oraz wydestylowanego już alkoholu, beczki z zacierem, a także jeszcze gorącą metalową beczkę wraz ze specjalną aparaturą, która znajdowała się w kuchni. Łączna ilość zabezpieczonego alkoholu wyniosła ponad 400 litrów. Jak twierdził mężczyzna, wszystko co wyprodukował miało być na  jego użytek.

64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i kara do  roku pozbawienia wolności.

Autor:  Referat d/w z PGiK KPP Wyszków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *