pultuszczak

Facebook


Prezydent we wsi Kamionna

2020-05-21 1:15:41

Jak czytamy na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy, Kancelaria Prezydenta, wspólnie z czterema resortami, przygotowuje projekt specustawy, która ułatwi rolnikom gospodarowanie wodą w czasach suszy

Andrzej Duda zapowiedział to podczas wizyty we wsi Kamionna, w gminie Winnica. Razem z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim, prezydent odwiedził tu 32-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka Bożeny i Jana Kamińskich.
Podczas wypowiedzi dla mediów Prezydent zwrócił uwagę na niebezpieczny w czasie suszy, bardzo niski obecnie poziom retencji wody w Polsce, który wynosi ok. 6.5 proc. – Chcielibyśmy do 2027 r. zwiększyć poziom wody retencjonowanej w naszym kraju przynajmniej do 15 procent. Byłby to niezły wynik, ale to wymaga bardzo wielu działań i ogromnych nakładów w najbliższym czasie – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent po raz kolejny zaapelował też o wspieranie polskiego rolnictwa i kupowanie polskiej żywności. – Pamiętajmy, że to dzięki trudowi polskiego rolnika mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe. Ten ogromny trud powinien być przez nas wszystkich doceniany – przypomniał.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *