pultuszczak

Facebook

Prędkość wciąż groźna

2020-06-09 3:05:00

Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości. Policjanci w ostatni weekend ujawnili ponad 40 kierujących niestosujących się do przepisów

W dniach 6-7 czerwca funkcjonariusze ruchu drogowego z pułtuskiej jednostki uczestniczyli w prowadzonych działaniach pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym celem wzmożonych kontroli kierujących było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli były też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów w zakresie przewozu osób.
W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 51 sprawców wykroczeń drogowych, stosując represję wobec 44, którzy dopuścili się przekroczeń prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca Forda – mieszkaniec powiatu żywieckiego, który w Głodowie, na: „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 108 km/h. Mężczyzna oprócz grzywny stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.
W czasie trwających działań policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…