pultuszczak

Facebook


PRĘDKOŚĆ” – PODSUMOWANIE WZMOŻONYCH KONTROLI

2020-02-28 12:26:41

Działania pod kryptonimem „Prędkość” mają w szczególności minimalizować na trasach zagrożenia związane z brawurową jazdą kierowców przekraczających dozwolone prędkości. Tylko w czwartek policjanci zatrzymali blisko 20 kierujących nie stosujących się do przepisów

27 lutego, funkcjonariusze ruchu drogowego z pułtuskiej jednostki uczestniczyli w prowadzonych pod kryptonimem „Prędkość” działaniach. Głównym celem wzmożonych kontroli było dyscyplinowanie kierowców przekraczających dozwolone na drogach prędkości, a tym samych minimalizowanie zagrożeń związanych z ich brawurową jazdą. Przedmiotem kontroli były też: stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów w zakresie przewozu osób.
W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 18 sprawców wykroczeń drogowych, nakładając na kierujących mandaty karne za przekroczenie prędkości. W jednym przypadku, konsekwencją najbardziej rażącego wykroczenia, a mianowicie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, było oprócz wysokiej grzywny i punktów karnych zatrzymanie kierującemu uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.
W czasie kontroli policjanci uświadamiali kierujących nie tylko w zakresie obowiązujących uregulowań i zaostrzonych kar, ale również podkreślali, że przestrzeganie przepisów i rozsądne oraz odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Przejezdnym wręczali ulotki informacyjne i prosili o rozwagę, umiejętność przewidywania zagrożeń i szacunek dla innych kierowców.

podkom. Milena Kopczyńska, kpp w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *