pultuszczak

Facebook

Prawie sześć milionów dla naszego powiatu

2021-04-14 10:49:51
Kilka dni temu, poseł Henryk Kowalczyk poinformował, że udało się pozyskać

5 700 000 zł dofinansowania lokalnych inwestycji na terenie powiatu pułtuskiego.Program Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wprowadzony przez rząd Prawo i Sprawiedliwość to kolejne duże wsparcie dla naszego regionu i impuls do rozwoju całego kraju. Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję, zgodnie z którą nasze samorządy otrzymają dofinansowanie na inwestycje:

– Powiat Pułtuski – 1 mln zł – przebudowa drogi powiatowej Winnica – Błędostowo.

– Gmina Zatory – 700 tys. zł – na budowę hali sportowej z boiskiem.

– Gmina Gzy – 500 tys. zł – na budowę boiska przy szkole w Przewodowie. 

– Gmina Świercze – 1,5 mln zł – na budowę budynku Urzędu Gminy (oraz biblioteki i posterunku Policji).

– Gmina Winnica – 2 mln zł – na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Błędostowie.

RFIL to wsparcie dla wszystkich samorządów w kraju, ale też szczególna pomoc dla gmin, które ucierpiały wskutek pandemii.

Pod postem informującym o pozyskanym dofinansowaniu, które pozwoli zrealizować kilka potrzebnych gminom i wyczekiwanych inwestycji, zaczęły się pojawiać również głosy sugerujące, iż pieniądze są rozdzielane z politycznego klucza, gdyż tym razem nie dostaną ich  gminy Pułtusk, Obryte i Pokrzywnica. Głos w dyskusji zabrał sam wójt gminy Obryte Sebastian Mroczkowski, pisząc:Panie Pośle, to przykre że gmina Winnica, Gzy i Świercze otrzymały dofinansowanie trzy razy, a gmina Obryte tylko raz. Wszystkie gminy tak samo ucierpiały wskutek pandemii.

Odpowiadając na ten i inne podobne komentarze, Henryk Kowalczyk dodał, że tym, którzy pytają o inne gminy przypomina, że jest to już kolejna odsłona Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe gminy z powiatu pułtuskiego korzystały z RFIL przy poprzednich okazjach i będą mogły skorzystać w przyszłym czasie. Z konkretnymi danymi, kto i ile otrzymał z RFIL można zapoznać się na stroniehttp://www.gov.pl/web/premier/wyszukiwarka-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych.A Tygodnik dodaje, że trzeba się cieszyć z każdego miliona, który trafia do gmin i naszego samorządu powiatowego. Znaczne kwoty dofinansowań pozwalają bowiem krok po kroku realizować przedsięwzięcia, o których wcześniej można było tylko pomarzyć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…