pultuszczak

Facebook


Pracowity tydzień strażaków

2015-07-20 8:33:28

W dniach 13.07 – 19.07 jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 26 zdarzeniach

 

13 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął nietoperza z mieszkania w Pułtusku przy ul. Wiśniowej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Stawinoga, gm. Zatory.

14 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalony konar drzewa z chodnika w Pułtusku, na ul. 3 Maja.
Podczas prac remontowych przed remizą OSP Obryte koparka dwukrotnie wykopała pocisk moździerzowy. Jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) zabezpieczał miejsce do czasu przyjazdu Policji.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Lemany gm. Zatory. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem dwie osoby zostały poszkodowane. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, a następnie przekazali ich Zespołom Ratownictwa Medycznego.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Świercze, na ul. Pułtuskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem dwie osoby zostały poszkodowane. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej zostali przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

15 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Koziegłowy gm. Pokrzywnica, gdzie mieszkający samotnie mężczyzna popełnił samobójstwo. Ratownicy ze względu na stan poszkodowanego odstąpili od udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.
Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) zostały zadysponowane do Szpitala Powiatowego w Pułtusku w skutek załączonego alarmu pożarowego. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono oznak pożaru – alarm fałszywy.
17 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), jeden zastęp z OSP Obryte (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Ulaski, gm. Obryte.
18 lipca
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy w miejscowości Szygówek, gm. Pułtusk.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), dwa zastępy z OSP Pniewo (10 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Stawinoga, gm. Zatory. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się ognisko na działce letniskowej.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków), jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Dzierżenin, gm. Pokrzywnica.

19 lipca
Jeden zastęp z OSP Obryte (5 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy i krzewów w miejscowości Obryte.
Jeden zastęp z OSP Głodowo (5 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Głodowo, gm. Pułtusk

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 11 – krotnie dysponowane były do zagrożeń związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *